23.06.2016
İstanbul Klarnet Derneği ve Kadıköy Belediyesi işbirliği ile ilk defa düzenlenecek olan “Istanbul Woodwind Festival" 29 Haziran - 3 Temmuz tarihleri arasında Anadolu yakasında gerçekleştirilecek.
29 Haziran 2016 Çarşamba
WALTER AUER, Flüt Ustalık Sınıfı (10:00 - 17:00) Salon A
DAVİD WALTER, Obua Ustalık Sınıfı (10:00 - 17:30) Salon B
TOLGA ALPAY, Fagot Ustalık Sınıfı (10:00 - 19:00) Atölye K – 3
MARCO MAZZINI, Bas Klarnet Ustalık Sınıfı (13:15 - 15:30) Atölye K – 3
FEREC AKBAROV, Klarnet Resitali (16:00 - 16:30) Büyük Salon
ÇAĞDAŞ ENGİN, Klarnet Resitali (16:45 - 17:30) Büyük Salon
ORKUN UYAR, Klarnet Resitali (17:00 - 17:30) Salon A
BAŞAK ERSÖZ, GÜRHAN ETEKE, Flüt & Klarnet Resitali (17:30 - 18:15) Salon A
HRİSTİNA RAYKOVA - İLAYDA AYDIN, Klarnet &Viyolonsel Res. (18:15 - 19:00) Salon A
JEAN FERRANDIS, Flüt Resitali (19:00 - 20:00) Büyük Salon
SHADANGA DUO - Flüt & Klarnet Resitali (19:15 - 20:00) Salon B
AÇILIŞ TÖRENİ “Açılış Konuşmaları” (20:00 - 20:30) Büyük Salon
IWF SENFONİ ORKESTRASI, Konser (20:30- 22:30) Büyük Salon
Solistler: Walter Auer, David Walter, Roeland Hendrikx, Selim Aykal
30 Haziran 2016 Perşembe
JEAN FERRANDIS, Flüt Ustalık Sınıfı (10:00 - 17:00) Salon A
MURAT ÖZÜLGEN, “Kamış Yapımı - 1” Obua Ustalık Sınıfı (10:00 - 12:00) Atölye K – 3
OĞUZ BÜYÜKBERBER, Klarnet Atölye Çalışması (13:00 - 14:30) Atölye K – 3
SELİM AYKAL, Fagot Ustalık Sınıfı (14:00 - 18:00) Salon B
GÖKSUN ÇAVDAR, Klarnet Atölye Çalışması (16:00 - 18:00) Atölye K – 3
HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ, Klarnet Atölye Çalışması (18:00 - 20:30) Salon A
TOLGA ALPAY, “Kamış Yapımı - 1” Fagot Ustalık Sınıfı (18:00 - 20:00) Atölye K – 3
AYLİN AYDIN, Saksofon Resitali (11:30 - 12:00) Salon B
DOĞA YÜRÜMEZ, Klarnet Resitali (12:00 - 12:30) Salon B
İREM MERCAN, Obua Resitali (12:30 - 13:00) Salon B
UTKU ÇETİN, Klarnet Resitali (13:00 - 13:30) Salon B
GÜLİN ATAKLI, Obua Resitali (13:30 - 14:00) Salon B
İSTANBUL KLARNET KOROSU, “Barok Besteciler” Konser (15:00 - 15:45) Büyük Salon
İSTANBUL FLÜT TOPLULUĞU, Konser (16:00 - 16:45) Büyük Salon
MARCO MAZZINI, Bas Klarnet Resitali (17:00 - 17:45) Büyük Salon
İSTANBUL FLÜT TRİO, Konser (17:00 - 17:45) Salon A
DAVID WALTER, Obua Resitali (18:00 - 19:00) Büyük Salon
ÖMER KURTULUŞ, Bestecinin Oda Müziği Eserleri (18:00 - 18:30) Salon B
BEKİR YAĞMUR, Klarnet Resitali (18:30 - 19:00) Salon B
BARIŞ ENSEMBLE, Klarnet, Viyola, Piyano Konseri (19:00 - 19:30) Salon B
WALTER AUER, Flüt Resitali (19:30 - 20:45) Büyük Salon
KOKTEYL “Sanatçı Buluşması” (21:00 - 23:00) 4. Kat Fuaye 2
01 Temmuz 2016 Cuma
WALTER AUER, Flüt Ustalık Sınıfı (10:00 - 17:00) Salon A
SELİM AYKAL, Fagot Ustalık Sınıfı (10:00 - 16:00) Salon B
NICHOLAS COX, Klarnet Ustalık Sınıfı (12:00 - 16:00) Atölye K – 3
DAVİD WALTER, Obua Ustalık Sınıfı (16:00 - 19:00) Salon B
TOLGA ALPAY, “Kamış Yapımı - 2” Obua Ustalık Sınıfı (18:00 - 20:00) Atölye K – 3
MARMARA FLÜT ORKESTRASI, Konser (13:00 - 13:45) Büyük Salon
TOLGA ALPAY & SEMPLİCE QUARTET, Konser (15:00 - 16:00) Büyük Salon
MERİÇ DEMİRKOL,TOLGA TÜZÜN, Saksofon & Piyano Kons. (16:00 - 17:00) Büyük Salon
DUŠAN SODJA, TATJANA KAUČIČ, Klarnet & Piyano Res. (17:00 - 18:00) Büyük Salon
FIREDERICH PFATSCHBACHER, Seminer (17:00 - 18:00) Salon A
DAVID WALTER, Ustalık Sınıfı Konseri (19:00 - 20:00) Salon B
STEVEN HASCHKE, G. JOROBEKOVA, Flüt & Piyano Resitali (18:00 - 19:00) Salon A
İSTANBUL KLARNET KOROSU, “Peru Müzikleri” Konser (18:15 - 19:00) Büyük Salon
EZGİ TANDOĞAN, Fagot Resitali (19:00 - 19:45) Salon B
MERSİN ODA ORKESTRASI, Konser (19:15 - 20:45) Büyük Salon
Solistler: Philippe Cuper, Bülent Evcil, Sezai Kocabıyık, Ecesu Sertesen
AMETİST KLARNET BEŞLİSİ, Konser (20:00 - 20:45) Salon A TEMPUS KENTET, Konser (20:00 - 20:45) Salon B
CELESTE ZEWALD, Klarnet Resitali (21:00 - 22:00) Salon A HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ, TAKSİM TRİO, Konser (21:00 - 23:00) Büyük Salon
02 Temmuz Cumartesi
JEAN FERRANDIS, Flüt Ustalık Sınıfı (10:00 - 17:00) Salon A
PHILIPPE CUPER, Klarnet Ustalık Sınıfı (10:00 - 17:00) Salon B
MURAT ÖZÜLGEN, “Kamış Yapımı - 2” Obua Ustalık Sınıfı (10:00 - 12:00) Atölye K – 3
TANJU EROL, Klarnet Ustalık Sınıfı (14:00 - 17:00) Atölye K – 3
TOLGA ALPAY, “Kamış Yapımı – 3” Fagot Ustalık Sınıfı (17:00 - 19:00) Atölye K – 3
ANDY SHEPPARD, Saksofon Ustalık Sınıfı (18:30 -20:30) Salon B
GÖKSUN ÇAVDAR, Klarnet Resitali (15:00 - 16:30) Büyük Salon
FEZA ÇETİN, Klarnet Resitali (16:45 - 17:15) Büyük Salon
ÇAĞLA YENEN, BEGÜM KÖSELER, Klarnet Resitali (17:00 - 17:45) Salon A
NICHOLAS COX, Klarnet Resitali (17:15 - 18:00) Büyük Salon KADIKÖY HALK EĞİTİM MERK. FLÜT TOPLULUĞU, Konser (17:15 -18:00) Salon B
CEREN DİK, Flüt Resitali (17:45 - 18:30) Salon A
ÜNSAL ÇELİKSU, Klarnet Resitali (18:00 - 18:30) Salon B
OĞUZ BÜYÜKBERBER, Bas Klarnet Resitali (18:15 - 19:15) Büyük Salon
ECE SELİN YÜKSEL, İREM YUNKUŞ, Flüt &Piyano Resitali (18:45 - 19:30) Salon A
MERSİN ODA ORKESTRASI, Konser (19:30 - 20:45) Büyük Salon
Solistler: Halit Turgay, Marco Mazzini, Başak Ersöz
İSTANBUL KLARNET KOROSU, “Türk Bestecileri” Konser (21:00 - 22:30) Büyük Salon
Solist: Tanju Erol 3
03 Temmuz 2016 Pazar
BÜLENT EVCİL, Flüt Ustalık Sınıfı (10:00 - 17:00) Salon A
PHILIPPE CUPER, Klarnet Ustalık Sınıfı (10:00 - 14:00) Salon B
MURAT ÖZÜLGEN, “Kamış Yapımı - 3” Obua Ustalık Sınıfı (10:00 - 12:00) Atölye K – 3
YAHYA DAİ, “Sahnede Efektör Kullanımı” Atölye Çalışması (15:00 - 17:00) Salon B
NICHOLAS COX, Seminer (18:00 -19:00) Salon A
SERCAN BÜYÜKEDES, Klarnet Resitali (15:30 - 16:00) Büyük Salon
ANADOLU NEFESLİ BEŞLİSİ, Konser (16:00 - 17:00) Büyük Salon
SAXEAST, Konser (16:30 - 17:00) Salon B
BÜLENT EVCİL, Flüt Resitali (17:00 - 17:30) Salon A
GÖZDE AKDERİN, LILIAN TONELLA, Flüt & Piyano Resitali (17:15 - 18:00) Salon A
STEPHAN VERMEERSCH, Bas Klarnet Resitali (17:30 - 18:30) Büyük Salon
HRİSTİNA RAYKOVA, Klarnet Resitali (19:30 - 20:00) Salon A
JAZZYTOLİA, Konser (19:00 - 20:00) Salon B
SAMET KOCAMEMİŞ ENSEMBLE, Konser (20:00 - 21:00) Salon B
ANDY SHEPPARD & THE JAZZ TRIO, Konser (21:00 - 22:30) Büyük Salon