HABER

Anadolu Nefesli Beşlisi'yle Piazzolla'dan Ligeti'ye Yolculuk

19.04.2021


Paylaş:

Geleneksel müziğin ezgilerini Batı enstrümanlarıyla buluşturan Anadolu Nefesli Beşlisi, İş Sanat’a konuk oluyor. Anadolu’nun çoksesliliğini dünyaya duyurmak amacıyla bir araya gelen topluluk, Ferit Tüzün'ün ünlü eseri Esintiler’in yanı sıra, György Ligeti, Jacques Ibert ve bu yıl 100’üncü yaşı kutlanan Astor Piazzolla’nın eserlerini de seslendirecek. 2014 yılında kurulan topluluk, nefesli beşli için düzenledikleri eserleri yorumlamasıyla ön plana çıkıyor.

Andante dergisi tarafından 8. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri kapsamında “Yılın Oda Müziği Topluluğu” ödülüne layık görülen ve Cem Önertürk (flüt), Ufuk Soygürbüz (obua), Kıvanç Fındıklı (klarnet), Ozan Evruk (fagot) ve Hüseyin Uçardan (korno) oluşan topluluğun İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiz kaydedilen konseri, ilk gösterimin yapılacağı 21 Nisan Çarşamba saat 20:30’dan itibaren, sezon boyunca ücretsiz olarak İş Sanat’ın YouTube kanalı ve internet sitesinden izlenebilecek.

İş Sanat, 30 Nisan Dünya Caz Günü’nü Jülide Özçelik konseriyle kutlayacak. Kendi şarkılarının yanında cazla harmanladığı türküleri de seslendirecek olan Özçelik, sahneyi Ediz Hafızoğlu, Ercüment Orkut, Cem Tuncer ve Volkan Hürsever ile paylaşacak. İş Sanat’ın tüm etkinlikleri, ilk gösterim tarihinden itibaren YouTube kanalı ve internet sitesinde sezon boyunca erişime açık olacak.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20