HABER

Yeldeğirmeni Sanat'ın Mayıs Programı Belli Oldu

21.04.2021


Paylaş:

Yeldeğirmeni Sanat’ın ayrıcalıklı atmosferinde, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen caz ve klasik müzik konserleri, Mayıs ayında da birbirinden değerli müzisyenleri seyircisiyle buluşturacak. Ney ve balaban gibi nefesli çalgıların da caz konserlerine eşlik edeceği programın açılışı 5 Mayıs’ta Duo Melodia konseriyle yapılacak.

Çarşamba Klasikleri
Mayıs programı Çarşamba Klasikleri ile başlayacak. Viyolonsel sanatçıları Sedef Erçetin ve Murat Berk’in oluşturduğu Duo Melodia 5 Mayıs Çarşamba günü sahne alarak barok ve klasik dönemin eserlerini icra edecek. Çarşamba Klasikleri’nin ikincisi ise “Bir Yaz Akşamı Resitali” adlı konser olacak. Klarnet sanatçısı Orkun Uyar ve piyanist Gizem Alkan; Poulenc, Debussy, R. Schumann ve L. Bassi’nin klarnet ve piyano için bestelenmiş yapıtlarını 26 Mayıs Çarşamba günü sahneleyecek.

Ney ve Balabanın Cazla Buluşması 
Yeldeğirmeni Sanat’ta 7 Mayıs’ta “Ney’in Cazı” adlı konserde neyzen Burcu Karadağ’ın caz piyanisti Kaan Bıyıkoğlu ile birlikte sahne alacakları benzersiz bir müzik akşamı caz severleri bekliyor. Doğu ve Batı ezgilerini ustaca kullanabilen balaban sanatçısı Alafsar Rahimov ve piyanist Etibar Asadli ise 21 Mayıs’ta vereceği konserle; geleneksel Azerbaycan müziğini Jazz Fusion olarak harmanlayarak müziğin birleştirici gücünü ve zenginliğini müzikseverlere sunacak.

Yeldeğirmeni Sanat Mayıs programı gitarist Önder Focan ve vokalist Aydın Kahya’nın vereceği konserle kapanışını yapıyor. Sanatçılar Amerika’nın 1940-1950’li yıllara damgasını vurmuş parçalarını sahneye taşıyarak dönemin romantizm, zarafet ve sevgi anlayışını melodilerin eşliğinde seyircisine yaşatacak.

Salgın süresince alınan sosyal mesafe ve sağlık tedbirleri çerçevesinde konserler 5 ve 7 Mayıs’ta saat 16:00’da; 21, 26, 28 Mayıs’ta saat 18:00’de verilecek. Biletler https://bilet.kadikoy.bel.tr/ adresinden ve konser günü Yeldeğirmeni Sanat gişesinden satın alınabilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20