Hi-Fi Cihaz

49 yıllık tecrübenin zirvesi: Accuphase C-3850

27.04.2021


Paylaş:

Müzik bazen sakinleştirir, bazen heyecanlandırır, kalbimizin derinlerine işleyerek hayatlarımıza zenginlik katar” diyen, başarılı ve yetenekli ses uzmanlarından oluşan mühendis grubuyla tüm dünyaya “Teknoloji Hayatı Zenginleştir” sloganıyla seslenen Accuphase, aslında cihazlarının her bir ayrıntısındaki yön gösterici prensibi dile getirir. Ürettiği her üniteyi, el işçiliğinin meziyetlerini sonuna kadar sergileyebilecek şekilde katma değerle zenginleştirmek için uğraşır. 

 

Markanın adı, cihazlarının taşıdığı detay ve özellikleri bütünüyle gözler önüne sererek, ses teknolojisinin derinliklerine kadar inen, belki de en uygun kelimedir. 1971 yılında kurulan Accuphase, adını “accurate” (hassas doğruluk) kelimesindeki “accu” kökü ve ses teknolojisinde en önemli faktörlerden biri olan “phase” (evre) kelimelerinin birleşmesiyle ortaya çıkarır. 

 

Accuphase’in sonu olmayan kalite arayışı, oldukça uzun süreçler gerektirir ve firma elbette bu durumun sonucu olarak seri üretimden uzak durur. Sonuç olarak üretim kapasitesi bellidir ve Accuphase ürünleri sadece sınırlı sayıdaki uzman mağazalardan satın alınabilir. 

 

Markanın dikkat çekici stereo preamplifikatörü C-3850, Accuphase'in yıllar içinde kazanmış olduğu tüm preamplifikatör teknik bilgisini bir araya getirerek çıtayı oldukça yükselttiği bir model olarak karşımıza çıkıyor. Yapıda ve devre tasarımında, genişletilmiş dinleme testleri de dahil olmak üzere kapsamlı bir inceleme süreciyle seçilen bileşenlerle gerçekleştirilen, en son teknolojiyi içeren bu cihaz, eşsiz performans sunabilen nefis bir ses enstrümanı...

 

Devrim niteliğindeki düşük gürültülü "Dengeli AAVA Ses Kontrolü", yüksek sertlikte, yüksek doğruluklu ses düğme sensörü mekanizması, sol ve sağ kanallar için ayrı yüksek verimli toroidal güç transformatörleri, seçilebilir ön amplifikatör kazancı, en kısa sinyal yolları için mantık kontrollü röleler, her giriş konumu için bağımsız faz seçimi, cam kumaş florokarbon reçineden yapılmış baskılı devre kartlarıyla, Accuphase'in yarım asıra yaklaşan tecrübesinin en güzel örneklerinden biri!

www.extreme-audio.com

 

 

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20