Hi-Fi Cihaz

Dört ayrı modeliyle Klipsch T5 True Wireless II

07.06.2021


Paylaş:

1946 yılında Paul Wilbur Klipsch'in sese olan tutkusu neticesinde kurduğu Klipsch Group, müzikseverleri kendisine hayran bırakan teknolojilerle, sinema hoparlörlerinden ev sinema sistemlerine, zarif ses çubuklarından taşınabilir kablosuz hoparlörlere ve yüksek konforlu stüdyo kalitesindeki kulak içi monitörlere dek hayatı çok daha canlı yaşamaya yardımcı olan cihazlar üretiyor.

 

Hi-Fi dünyasının duayenlerinin hatırlayacağı üzere, markanın kurucusu Paul Wilbur Klipsch'in “Ses ve ses üretimiyle ilgili teorilerimin yanlışlığı, yalnızca fizik yasaları değiştiğinde kanıtlanacaktır” ifadesi, belki de bize markayı en iyi anlatan, tüm cihazların ardında yer alan felsefeyi betimleyen bir cümle...

 

Müzikseverlerin evlerinin oturma odasında canlı bir orkestra performansının dinamiklerini ve heyecanını hissetmelerini sağlamak için çalışan ve pek çok odyofilin gönlünde taht kuran marka, şahsına münhasır Klipsch sesini, efsanevi ev sineması hoparlörlerindeki gelişmiş mühendislik ve endüstriyel tasarımını şimdi 5mm'lik dinamik hareketli bobin sürücülerine sahip T5 True Wireless II serisiyle kulakların içine taşıyor. 

 

Klipsch T5 True Wireless II kulakiçi serisinde, T5 True Wireless II, T5 True Wireless II ANC, T5 True Wireless II Sport ve T5 True Wireless II Sport McLaren Edition olmak üzere dört ayrı model yer alıyor. 

 

Her dört model de oldukça konforlu yapısı, güçlü basları ve doğal ses karakteriyle öne çıkıyor. İlk serisinden biraz daha küçük olarak üretilmiş olan modeller, iki saatlik (8 saat kulaklık, 24 saat kutu) kullanım süresi ve güçlü mikrofon yapısıyla müzikseverlere gün boyu eşlik edebiliyor. 

 

Kulak kanalının içine en doğru açıyla oturacak şekilde tasarlanmış olan modeller, altı çift, patentli oval silikon kulak ucuna sahip. Dinleme esnasında kulak yorgunluğu en aza indirgeyerek, üst düzey konfor sunan bu uçlar, aynı zamanda hem gürültü yalıtımı hem de güçlü baslar için güzel bir sızdırmazlık sağlıyor. Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliğine sahip olan modelde ise kulaklık uçları pasif gürültü izolasyonuyle birleşince üstün ses kalitesiyle aranıza hiçbir şey giremiyor.

 

Üstün bir performans sunmak için baştan tasarlanan Klipsch T5 True Wireless II'nin dinamik sürücüsü, daha yüksek doğal bir ses çıkışına ve çok daha derin bas özelliklerine sahip. Tüm frekans spektrumunda şeffaflık ve netliği artımak için minimum kalınlıkta tamamen yeni bir diyaframın kullanıldığı modeller oldukça dengeli bir sahneye de sahip...

 

Modeller ayrıca dış dünyadaki seslerin de kulağa ulaşmasını sağlayan transparan mod özelliği, telefon kullanımı esnasında sesli sohbetleri daha net hale getiren CVc® teknolojisi, tek bir dokunuşla seçilen dijital asistana bağlanabilme özelliği, sorunsuz ve eşzamanlı bir bağlantı için kulaklık ve cihaz arasında sinyal yükseltici gizli anteni, hızlı kablosuz bağlantılar için Bluetooth 5 özelliğiyle dikkat çekiyor.Suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasına (IP67) sahip olan bu kulakiçi kulaklıklar tüm hava koşullarında gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor, şarj kutusu ise herhangi bir kablosuz şarj pedi ile şarj edilebiliyor. Sport ve McLaren modellerindeki yerleşik su boşaltım sistemine sahip kulaklık ve şarj kutusu sayesinde ise kulaklıklar her daim kuru ve temiz olarak muhafaza ediliyor. 

10 Hz ila 19 kHz bant aralığında ses veren bu dört modelin hangisini tercih edersin diye soranlar olursa, tercihimi spor yaparken de kullanabileceğim Klipsch T5 True Wireless II Sport McLaren Edition'dan yana kullanırdım.


www.hifilife.com

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20