HABER

Yarı Zamanlı Müzik Eğitimi

14.07.2021


Paylaş:

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi İcra Sanatları Fakültesi bünyesinde ‘Yarı Zamanlı Müzik Eğitimi’ programı düzenleniyor. Birinci ve sekizinci sınıflar arası öğrenim gören öğrencilerin katılabileceği programlar için başvurular 29 Ağustos tarihine kadar devam edecek.
Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak öncülüğünde hazırlanan, İcra Sanatları Fakültesinin koordine ettiği programın amacı, müzik alanında özel yeteneği olan bireylerin ilkokul çağlarından itibaren ilgili alanlarda yetişmesini sağlamak.

Programda dersler Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak

İlköğretim birinci ve sekizinci sınıflar arası öğrenim gören öğrenciler için olan program, 3-4 Eylül 2021 tarihlerinde müzikal algı ve yetenek sınavı ile öğrenci kabul edecek. MEB takvimine bağlı olarak eğitim faaliyetlerine başlayacak olan programda dersler Cumartesi-Pazar günleri yapılacak. 
Yarı Zamanlı Müzik Eğitimi programında Fagot, Flüt, Gitar (klasik), Keman, Klarnet (klasik batı müziği), Korno, Ney, Obua, Piyano, Saz, Tanbur, Ud, Viyola, Viyolonsel enstrümanları ile Solfej ve Ritmik Okuma dersleri verilecek.

Haftada bir kez bireysel olarak kırk dakikalık enstrüman eğitimlerin verileceği derslerin yanında iki ders şeklinde 30 dakikalık Solfej-Ritmik Okuma dersleri de verilecek.

Başvurular 29 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek. 

Ayrıntılı bilgi için: www.mgu.edu.tr

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20