HABER

Konserlerde Sağlık Kontrolleri

16.07.2021


Paylaş:

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, pandemi ve normalleşme süresince konserlerde herkese sağlık kontrolü yapılması için Bir Adım Sağlık şirketi ile iş birliği yapıyor.

İDSO'nun önceki yıllarda ara sponsoru olan Pozitera Perakende Hizmetleri Grubunun genç üyesi Bir Adım Sağlık şirketi 2021-2022 sezonunda ara sponsor olarak İstanbul Devlet Senfoni Konserlerinde sağlık hizmetlerini üstlendi.

Bu iş birliğine alt ilk uygulama 13Temmuz akşamı saat 21.00 de Arkeoloji Müzesi bahçesinde yapılan TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaz Konserinde yapıldı.

Bir Adım Sağlık Şirketinin deneyimli uzmanlardan oluşan sağlık ekibince sanatçıların ve şef Can Okan’ın solist recep Fıçıyapan (flüt) ile görevlilerin ve konsere katılan müzikseverlerin ateşi ölçüldü ve içinde yedek maskelerin de bulunduğu sağlık hijyen kitleri verildi. Ayrıca isteyenlerin tansiyon ve şeker kontraları da yapıldı.

Bir Adım Sağlık ekibi konserlerde verilecek rutin sağlık hizmetleri yanında beklenmedik her türlü sağlık sorunlarına da çözüm üretmek müdahale etmek için geniş ekip ve ekipmanı konser mekânında bulunduracak.

13 Temmuz akşamı İDSO konserine katılan Pozitera Grubu Başkanı Birol Şengel, Bir Adım Sağlık şirketi yönetici-ortağı Ayşe Şengel, İDSO müdürü Timuçin Abacı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile danışman Bengü Bilik, konser öncesi yaptıkları mini seremoniyle bu iş birliğini kutladı.13 Temmuz salı aksamı yapılan Arkeoloji Müzesi’nin tarihi büyülü ortamındaki  yaz konserinde başarılı genç şef Can Okan yönetimindeki İDSO, genç solist Recep Fıçıyapan'a başarıyla eşlik ederek müzikseverlere harika bir Bach akşamı yaşattı.

İDSO Konserleri mekanında tüm hijyen  kuralları yanında mesafe kurallarına da kesinlikle uyulmaktadır.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20