HABER

CSO Açılış Konseri

09.09.2021


Paylaş:

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 2021-2022 Konser Sezonu’na, açılışı geçtiğimiz Aralık ayı içinde gerçekleşen, sadece ülkemizde değil uluslararası çapta büyük ilgi uyandıran yeni konser salonunda başlıyor. 10 Eylül 2021 Cuma günü şef Cemi’i Can Deliorman yönetiminde gerçekleşecek konserin solisti, son yılların en parlak genç yıldızlarından Yury Revich. 
 
Temmuz – Ağustos 2021 döneminde “Yaz Konserleri” başlığı altında birçok etkinlik ve kayıt projesi gerçekleştiren CSO, yeni konser sezonunda da zengin repertuvarını dünyaca ünlü şef ve solistler eşliğinde Ankaralı dinleyicilerine sunuyor. 
 
Konser programında ünlü Rus besteci Nikolay Rimski-Korsakov’un “Binbir Gece Masalları”ndan esinlenerek yazmış olduğu senfonik suit Şehrazad ve Yury Revich’in eşsiz performansıyla Max Bruch’un 1. Keman Konçertosu yer alıyor.  
 
“2016 ECHO Klassik” ödülü sahibi Yury Revich, aynı zamanda Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın Genç Sanatçısı” ödülünü kazanmış ve 2015 “Beethoven Center Vienna” tarafından verilen “Yılın Genç Müzisyeni” ödülüne layık görülmüştür.  İlk kez 18 yaşında Carnegie Hall’da sahne alan Yury Revich, Berlin Filarmoni, Berlin Konzerthaus, Viyana Musikverein, Zürih Tonhalle, Viyana Konzerthaus ve Leipzig Gewandhaus gibi dünyanın en prestijli salonlarında konserler vermiştir. Yury Revich, olağanüstü performanslarının yanı sıra UNICEF ve Avusturya hükümeti ile birlikte yürüttüğü sosyal sorumluluk ve farkındalık projeleri ile tüm Avrupa’da adından oldukça söz ettirmektedir. Sanatçı GOH Vakfı’nın kullanımına tahsis ettiği “1709 Prenses Aurora Stradivarius” kemanı ile çalmaktadır.  
 
CSO AÇILIŞ KONSERİ 
 
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 
Cemi’i Can DELİORMAN, şef 
Yury REVICH, solist 
 
Program
Max Bruch, Keman Konçertosu No 1, Op 26 
Nikolay Rimski-Korsakov, Şehrazad, Op 35

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20