HABER

Tekfen Vakfı'nın 2021-2022 Dönemi Müzik Bursiyerleri Belli Oldu

10.09.2021


Paylaş:

Türkiye’nin önemli özel sanat kurumları arasında yer alan Tekfen Vakfı, klasik müziğe olan desteğini 2019 yılında başlattığı müzik bursu programıyla bu yıl da sürdürüyor. Başta Tekfen Filarmoni olmak üzere, Türkiye'deki orkestralar için yetkin müzisyenler yetiştirmek amacıyla sağlanacak olan Tekfen Vakfı Müzik Bursu’nun 2021-2022 eğitim yılındaki sahipleri belli oldu. Tekfen Filarmoni Genel Sanat Yönetmeni ve Daimi Şefi Aziz Shokhakimov’un başkanlığındaki jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda bursun yeni sahipleri Simay Gönültaş ve Barok Bostancı oldu.
 
Programa 49 öğrenci başvurdu
Lisans eğitimini yurt dışında klasik Batı müziği çalgısı dalında yapacak öğrencilere destek sağlayan programa 49 öğrenci başvurdu. Başvurulardan 16’sı ikinci tura geçmeye hak kazandı ve adaylar, jürinin karşısına çıkarak teknik, müzikalite, entonasyon, sahne duruşu, tutku ve potansiyel olmak üzere altı temel kriter üzerinden değerlendirildi.
 
Tekfen Vakfı’nın yeni bursiyerlerinden Simay Gönültaş ve Barok Bostancı eğitim hayatlarını Almanya’da sürdürüyor. Simay Gönültaş fagot, Barok Bostancı ise viyola üzerine eğitim alıyor. Tekfen Vakfı’nın hâlihazırdaki diğer bursiyerleri Yunus Altıkanat viyolonsel eğitimine Berlin’deki Barenboim-Said Akademie'de, Seher Karabiber ise flüt eğitimine Hamburg Hochschule für Musik und Theater’da devam ediyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20