YAZARLAR

Ayşe Yavaş

1971 yılında İzmir’de doğan Ayşe Yavaş, altı yaşında Fransız Madame Colette Bunod’dan almaya başladığı özel piyano derslerine, ilerleyen yıllarda Turgut Aldemir ve Aykut Yafe ile devam etti. 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Bölümü’nden mezun oldu.
 
EF International School of English ile gitmiş olduğu ABD, Massachusetts eyaletinin başkenti Boston’da Lesley College’da eğitim alırken 6-10 yaş arası çocuklara piyano özel dersleri verdi. Ege Üniversitesi Pedagojik Eğitim Formasyonu aldıktan sonra İzmir’de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı pek çok özel ve devlet okulunda müzik öğretmenliği yaptı. Çeşitli özel koroları yönetti.
 
Andante Müzik Dergisi ve Cumhuriyet Gazetesi’nde müzisyenlerle yaptığı ropörtajlar yayınlandı. TRT İzmir Radyosu’nda 1993 yılından günümüze birçok açıklamalı klasik müzik programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. Dünya Radyolarından Müzik Festivallerinden, Klasik Şölen, Müzikte Temalar, Yüzyıllarda Müzik Yolculuğu, Müzik Dile Gelse ve Allegro yapmış olduğu başlıca programlar arasında yer alır.
 
2014 yılında Ege Üniversitesi 3. Medya Ödülleri Töreni’nde özel ödüle layık görülen Yavaş, Ege Üniversitesi’nin Radyo Ege Kampüs stüdyolarında 2014-2019 yılları arasında pazar günleri 10:00’da yayınlanan Klasik Şölen programının yapımını ve sunuculuğunu yaptı. Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın da bir üyesi olan Yavaş, bu kurumda salgın dönemine kadar öğrencilerle müzik, piyano ve koro çalışmaları yaptı. Karnaval grubuna ait Borusan Klasik Radyo’da 2017-2020 yılları arasında Pizzicato programını hazırladı ve sundu. Şu an TRT Radyo-3’te yayınlanan Müzikal Sohbetler ve Allegro programlarının yapımcısı ve sunucusudur.
 
2021 Mayıs ayında tüm dijital platformlarda Orhan Veli, 7 Şiir, 7 Müzik adlı albümü yayınlandı.

Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20