HABER

Yeldeğirmeni Sanat Ekim Ayı Programını Açıkladı

23.09.2021


Paylaş:

Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat, Ekim ayında birbirinden renkli sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapacak. Pek çok farklı alandan sanatçıları sanatseverlerle buluşturan merkez, farklı disiplinlerden yaratıcı insanları fotoğrafla ilgili kültürel bir platformda bir araya getiren “212 Photography İstanbul”u ağırlıyor. İstanbul’un iki yakasındaki farklı mekânlarda sergiler, söyleşiler, atölye ve film gösterimleri gerçekleştiren “212 Photography İstanbul”un etkinlikleri kapsamında “Circesque” adlı fotoğraf sergisi Yeldeğirmeni Sanat’ta. Staged Photography alanında en ilham verici çağdaş sanatçılardan biri olarak kabul edilen İsviçreli sanatçı Christian Taliavini’nin fotoğraf sergisi 1–11 Ekim tarihleri arasında ziyaret edilebilir. Sergi kapsamında kısa çağdaş film platformu olan Nowness’in seçkisinden oluşan 6 video–art gösterimi olacak. Özgün ve yaratıcı video içeriklerin derlendiği, insan hikâyelerini konu edinen Nowness seçkisinde yaşam, beden ve estetiği ön plana alan yaklaşımlar ve anlatılar yer alıyor.
 

Euplayy Uluslararası Piyano Yarışması’nın Jüri Üyeleri ve Genç Piyanistleri Konser Verecek 
Yeldeğirmeni Sanat Ekim ayı programında Martha Argerich, Pietro De Maria, Nelson Goerner, Benedetto Lupo gibi dünyanın önde gelen sanatçılarının himayesinde çevrimiçi olarak düzenlenen Euplayy Uluslararası Piyano Yarışması Konserleri’ne ev sahipliği yapacak. Yarışmanın jüri üyeleri 20 Ekim Çarşamba, genç piyanistler ise 21 Ekim Perşembe saat 18:00’de piyano konseri verecek.

 

YSM’de Sanat Kaldığı Yerden Devam Ediyor
Yeldeğirmeni Sanat’ta 22 Ekim Cuma akşamı sezonun ilk "Caz Yeli" serisinde, konserlerinde teatral öğeler ve şaşırtıcı ses doğaçlamalarına yer veren caz sanatçısı Çağıl Kaya dinleyici ile buluşacak. Cumartesi Konserleri’nde flüt sanatçısı Nihan Atalay ve piyanist Beril Özyazıcı’nın birlikte kurdukları İpek Yolu Duo 23 Ekim’de sahne alacak. 27 Ekim Çarşamba Klasikleri’nde ise Duo Morpheus ile viyola sanatçısı Göknil Özkök Sezener ve piyanoda Elif Gökçe Tugrul bir resital gerçekleştirecek. Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat Sahnesi 2021-2022 sezonu boyunca her ayın son cumartesi akşamı İstanbul Filarmoni Konserleri başlığı altında konserlere yer verecek. 30 Ekim’de gerçekleşecek serinin ilk konserinde genç yıldız piyanistlerden Kandemir Basmacıoğlu ve Türkiye’nin son dönemdeki en uzun soluklu oda müziği topluluklarından olan Nemeth Quartet yer alacak.

Konserler saat 20:00’de başlayacak ve biletler Kadıköy Belediyesi’nin mobil bilet satış sayfası https://bilet.kadikoy.bel.tr/ ve Yeldeğirmeni Sanat gişelerinden alınabilecek. Devam etmekte olan pandemi kuralları kapsamında, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen etkinliklere katılım sınırlı sayıda olacak.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20