HABER

Bodrum Oda Orkestrası 2 Ekim'de Dinleyici Karşısına Çıkacak

27.09.2021


Paylaş:

Bodrum Oda Orkestrası, salgın nedeniyle verilen uzunca bir aradan sonra, sanatseverlerin ilgisini çekecek bir programla, 2 Ekim Cumartesi saat 20:30 da Herodot Kültür Merkezi'nde Bodrumlu dinleyicinin karşısına çıkacak.

Konser, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle verilecek. Devlet Sanatçısı Gürer Aykal'ın yöneteceği konserde mandolin sanatçısı ve aynı zamanda tıp doktoru olan Bülent Yazıcı ve kemancı Cihat Aşkın solist olarak bu konserde yer alacaklar. Orkestranın başkemancısı ise Sema Korkut.

Konserde Albinoni'nin Adagio adlı eseri, Vivaldi'nin Mandolin Konçertosu ve yine Vivaldi’nin çok sevilen bir eseri olan Mevsimler seslendirilecek.

Topluluğun Sanat Koordinatörü ve aynı zamanda Bodrumlu olan emekli kontrbas sanatçısı Numan Pekdemir, konserle ilgili düşüncelerini şöyle ifade ediyor:

“Bodrum Oda Orkestrası'nın amaç ve hedeflerinden biri de Bodrum’a yerleşik olarak kurulmasının gerekli olduğuna inandığımız Bodrum Senfoni Orkestrası’nın temelini oluşturmaktır. Bodrum Belediyesi'nin son zamanlarda bu alanda yaptığı çalışmalar takdir edilmekle birlikte, bu girişimlerin sonucu Bodrumlular ve sanat kamuoyu tarafından heyecanla beklenmektedir. Bilindiği gibi günümüzde şehirler, kültür yatırımlarıyla kazanımlar sağlamakta, daha ön plana çıkmakta ve kent olduklarını kanıtlamaktadırlar. Bu bakımdan, kentler kültür kurumlarıyla var olurlar ve yaşarlar.

Salgın başladıktan sonra kalan konserlerimizi iptal etmiştik, şimdi tekrar başlıyoruz. Konserlerin başlaması için Bodrumlu sanatseverlerden çok sayıda mesaj aldık ve değerlendirdik.

Bu konserin gerçekleştirilmesinde verdikleri destek için; Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne, Bodrum Belediyesine, Başkan Sayın Ahmet Aras’a, sponsorlarımıza, katılan sanatçılarımıza ve Bodrumlu değerli sanatsever dostlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Vivaldi akşamı olarak değerlendirdiğimiz bu konser yanan ormanlarımıza adanmıştır. Ormanlarımızla birlikte maalesef insanlarımızı da kaybettik. Bu yangınlarda ormanın esas sahibi olan canlar da öldü. Üzgünüz. Önümüzdeki yaz döneminde Bodrum Kalesi'nde yapacağımız bir konserin gelirini Bodrum'da yeniden düzenlenecek bir orman alanı için kullanmak istiyoruz. Umarız ülkemiz bir daha böyle durumlarla karşılaşmaz.”

Konsere, Bant Boru, Emak, Hakkı Mandalinci, Mandarin Resort Otel, Turgutreis Beton, AEM Mimarlık, Nergiz Karatoprak, FC Group Gayrimenkul, Bodrum Begonvilcisi, Zehra Mercan gibi kişi ve kuruluşlar da katkıda bulundular.

Herodot Kültür Merkezi'nin koltukları yüzde 50 boş bırakılarak satışa sunulmuş olup, salgın nedeniyle Kültür Merkezi girişinde kontroller yapılacak; aşı ve PCR testleri yapılmayanlar konsere katılamayacak.

Bilgi ve bilet satışı için: İmge kitabevi - 0252 317 0593

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20