HABER

İDSO Denizbank Sezon Açılış Konseri 01 Ekim'de

28.09.2021


Paylaş:

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) 2021-2022 sezon açılışını 1 Ekim Cuma akşamı saat 20:00’de CRR’de yapıyor.
 
İDSO DenizBank açılış konserinde topluluk; değerli şef Raoul Grüneis yönetiminde keman sanatçısı Veriko Tchumburidze’ye eşlik edecek. Türkiye doğumlu Tchumburidze; dünyanın en köklü ve prestijli uluslararası Henry Wieniawski Yarışması’nın 2016 yılı birincisi.
 
2021-2022 sezonunun açılış konserinde İDSO, Dvorak’ın Slav Dansları No.1, Sibelius’un Op.47, Re Minör Keman Konçertosu ve ünlü Türk besteci Ulvi Cemal Erkin’in Köçekçe eserlerini icra edecek.
 
İDSO Müdürü Timuçin Abacı “Uzun süren salgın döneminde zaman zaman müziksever İDSO dostlarıyla konserlerimizde buluştuk. ‘Müzik İyileştirir’ inancıyla zor dönemleri atlattık. Dileğimiz 2021-2022 sezonunu da birlikte keyifle sürdürebilmektir. Bu sezonda dünyaca ünlü, çağdaş, başarılı şefleri ve solistleri klasik müzik severler ile konserlerimizde buluşturmaya devam edeceğiz. Ayrıca genç yeteneklerimize desteğimizi bu sezonda da sürdüreceğiz” diyor.
 
DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Cumhuriyetimizin en köklü sanat kurumlarından İDSO’nun 18 senedir destekçisi olmaktan gurur duyduklarını dile getirerek şunları söyledi: “DenizBank olarak finansal hizmetlerimizin ötesinde, bu topraklara ve toplumumuza karşı sorumlu hissediyoruz. Kültür ve sanatı da gönül borcumuzu ödemek bilinciyle sahipleniyoruz. Bugün İstanbul’un sanat yaşamında son derece kıymetli yere sahip İDSO’ya olan desteğimizle senfonik müziğin erişilebilirliği için elimizi taşın altına koymaktan mutluluk duyuyoruz. Paydaşlığımızın uzun yıllar sürmesi temennisiyle; sağlıklı, başarılı bir sezon diliyorum.”
 
Bu sanat sezonunda İDSO, İstanbullu ve İstanbul’u ziyaret eden müzikseverlerle T.C. Turizm Kültür Bakanlığı onayıyla verilecek 34 konserde buluşacak.
 
Konser biletleri www.biletinial.com dan temin edilebilir.
 
İDSO konserlerinde sanatçıların, görevlilerin ve müzikseverlerin önleyici sağlık hizmetleri ve malzemeleri Bir Adım Sağlık şirketinin sponsorluğuyla sağlanıyor. CRR Konser salonu yüzde 50 kapasiteyle kullanılıyor ve maske-mesafe-hijyen kuralları eksiksiz uygulanıyor.


 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20