HABER

ÇDSO'nun Heyecanla Beklenen Yeni Sanat Sezonu Başlıyor

05.10.2021


Paylaş:

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın (ÇDSO) Adanalı sanatseverler tarafından özlemle beklenen 2020-2021 sanat sezonu 08 Ekim Cuma akşamı verilecek olan Açılış Konseriyle başlıyor.
 
“Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaz Konserleri” adı altında gerçekleştirdikleri konserlerle büyük beğeni topladıklarını vurgulayan ÇDSO Müdürü Artunç Çoruh, yeni sanat sezonunda yıldız isimlere yer verdiklerini, özellikle “Dünya Sahnelerinde Genç Türkler” adı altında bir konser serisi oluşturarak, sezon boyunca dünyanın pek çok noktasında ülkemizi başarıyla temsil eden gençlerimizle Adanalı sanatseverleri buluşturmayı hedeflediklerini belirtti.
 
Salgın tedbirlerini en üst seviyede alacaklarını ve bu sayede sezon boyunca kesintisiz bir program sunmayı umduklarını paylaşan Artunç Çoruh, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge gereğince; HES kodu üzerinden ya da aşı kartı ile en az iki aşı olmuş ya da tek aşı olup son altı aylık dönemde hastalığı geçirmiş kişilerin belirlenerek konser salonuna kabul edilebileceklerini, bu kriterlere uymayan kişilerin de en fazla 48 saat öncesinde yapılmış negatif sonuçlu PCR testiyle konserlere katılabileceğini hatırlattı. 18 yaş altı seyirciler ise bu şartlardan muaf tutulabilecek.
 
Sezon boyunca yine pek çok ilk seslendirilişe yer verileceğini belirten Çoruh, Açılış Konserinde orkestranın daimî şefi Orhan Şallıel’in Trompet Konçertosu’nun dünya prömiyerini gerçekleştireceklerini paylaştı.
 
İkinci yarısında G. Bizet’nin en bilinen eseri Carmen Opera Süitinin en beğenilen bölümlerinden bir seçkinin yer alacağı ve Orhan Şallıel’in yöneteceği konserde, trompet sanatçısı Cem Sevgi solist olarak yer alacak.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20