Hi-Fi Cihaz

Tek Kelimeyle Görkemli: Bang & Olufsen BeoLab 50

06.11.2021


Paylaş:

Bang & Olufsen'in BeoLab 50 adını verdiği aktif kablosuz hoparlörü, hem teknik özellikleri hem de dizaynıyla son derece görkemli görünüyor. Tasarımının altında 20 yıllık tecrübesiyle yeni ürünler geliştirip mükemmel ürünler tasarlayan Noto GmbH imzası bulunan bu hoparlör, zarif estetiğin titiz işçilikle buluştuğu nadide bir sanat eseri gibi...  

Şahsen bir cihazın öncelikli olarak her zaman sunduğu ses kalitesiyle ilgileniyor olsak da, bu modelin tasarımını çok beğenmiş olmalıyız ki, ilk satırlarımız görselliğine yönelik oluverdi. Ancak bu nefis görsellikle benzer kıymete sahip olan ses kalitesinden bahsetmek ise çok daha keyifli.  

Yönlü ses ışını kontrolüyle Akustik Lens Teknolojisi  

Bang & Olufsen BeoLab 50 çok sayıda teknolojik patent ve özelliği bünyesinde barındırıyor. Hoparlör açıldığında görünen, motorlu ayarlanabilir akustik lensi sayesinde dinleyecilerine olan ses iletimini değiştirebiliyor. Çok sayıda dinleyicinin olduğu bir odada mercek genişleyerek açılırken, “sweet spot” dinleme esnasında ise lens büzülerek dinleme noktasına yönelerek doğrudan bir ses ışını gönderiyor.Farklı dinleme odalarında, harici bir mikrofon kullanarak odanın akustik davranışını ölçebilen Yenilikçi Aktif Oda Kalibrasyonu teknolojisi, markanın diğer cihazlarıyla olan kusursuz entegrasyonu, termal koruması, uyarlanabilir bas doğrusallaştırma özelliği, içerdiği 300'er Watt gücünde bir adet tweeter, üç adet orta ve üç adet woofer Bang & Olufsen ICEPOWER güç amplifikatörleri, 15 ila 43.000 Hz arasındaki frekans aralığında şahsına münhasır sesiyle kişisel dinlemelerde büyük bir keyif sunarken, ev partileri ve sinematik deneyimlerde de performansını en güzel şekilde sergiliyor.


 
www.hifilife.com

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20