Hi-Fi Cihaz

30 Yaşına Özel: Pro-ject Debut PRO

06.11.2021


Paylaş:

1991'den bu yana analog tutkunları için fiyat/performans bağlamında yüksek kaliteli cihazlar üreten marka, 30 yıllık tecrübesini Pro-ject Debut PRO adlı modeliyle taçlandırıyor. 

 

Plak endüstrisi için müzik dinlemede devrim yaratan pikaplarıyla meşhur olan Pro-ject, bu yeni modeliyle EISA'dan 2021- 2022 yılı “En İyi Değerde Pikap” ödülünü de alarak analog müzik reprodüksiyonundaki başarı çıtasını yükseltmeye devam ediyor.

 

Pro-ject bu yeni modelinde sadece yeni bir döner tabla değil, aynı zamanda tamamen yeni bir kartuş tasarlamış, güzel bir kartuş yelpazesi geliştirmek için Ortofon ile çalışmaya karar vermiş. Ortofon'un kaliteli üretim becerileriyle de The Pick it PRO adı verilen çok özel bir kartuş üretilmiş.

Pikaplardaki en önemli bileşenlerden biri olan kartuşlar, mekanik enerjinin elektrik sinyaline çevrildiği elektromekanik dönüştürücülerdir ve sesteki gerçek fark burada ortaya çıkar. Bir pikap mümkün olan en nötr döner tablaya haiz olsa da müziğin esas rengi kartuştan gelir.

 

Pro-ject Debut PRO, hem azimut hem de dikey izleme açısı (VTA) ayarlanabilen tek parçadan oluşan karbon-alüminyum sandviç kolu, hiçbir motor titreşimini toplayıcıya ulaştırmayan yeni motor süspansiyonu, 33, 45 ve 78 RPM devir seçenekleriyle donatılmış.


Modern, sade ve zarif tasarıma sahip bu ödüllü pikabı test etmenizde fayda var.www.extreme-audio.com
 

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20