HABER

Gedik Sanat'tan Nefese ve Söze Adanmış Bir Sezon

08.11.2021


Paylaş:

Gedik Sanat, üçüncü sezonunda “Nefes” temasıyla etkinliklerini kurguluyor. Yaşadığımız zamanın dinamiklerinden beslenerek üretilen eserlerin yörüngesinde kurgulanan sezon, Covid-19 salgınının en ciddi semptomu olan nefes darlığını merkezde tutarak, “Sanatla derin bir nefese ihtiyacımız var” mesajıyla sanatseverleri selamlıyor.
 
Zorlu PSM Açılış Konseri’nde Rolando Villazon ve Fatma Said Büyüledi
Gedik Filarmoni, 30 Eylül akşamı Zorlu PSM Açılış Konseri’nde Cemi’i Can Deliorman yönetiminde Rolando Villazon ve Fatma Said’e eşlik etti. Konserde, Zarzuela repertuvarının az rastlanır yorumlarının yanı sıra, opera ve operet repertuvarının en seçkin örnekleri seslendirildi.

İş Sanat Yeni Yıl Konseri’de Olga Peretyatko ile Mert Süngü Aynı Sahnede
İş Sanat’ın Yeni Yıl Konseri’nde dünyaca ünlü soprano Olga Peretyatko ve genç tenorumuz Mert Süngü’ye eşlik edecek olan Gedik Filarmoni, opera ve operet repertuvarının önde gelen eserlerini sanatseverlere sunacak. 29 Aralık’ta Maximum Uniq Hall’de verilecek konseri Murat Cem Orhan yönetecek.


Selman Ada’nın Palto Operası İlk Defa Seslendirilecek
31 Ocak’ta Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde, Selman Ada’nın Palto operasının ilk seslendirilişi, Gedik Filarmoni tarafından, besteci yönetiminde gerçekleştirilecek. Tarık Günersel’in, Gogol’ün Palto adlı romanından yola çıkarak libretto hâline getirdiği eseri Türk operasının önde gelen solistleri yorumlayacak.
 
Atatürk Anısına “Bir Nefes” CRR Konser Salonu’nda
10 Kasım’da CRR Konser Salonu’nda, sadece nefesli enstrümanlarla verilecek konserde Mithatcan Öcal’ın, Gedik Sanat’ın 2019’da sipariş ettiği Sergi ve Koda adlı eseri dünya prömiyerini yaparken, Özkan Manav’ın Sinfonietta adlı eserini ilk defa bir Türk orkestrası olarak Gedik Filarmoni yorumlayacak.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20