HABER

Yıldız Solistler ve Şefler, Kaçırılmayacak Konserler

09.11.2021


Paylaş:

Borusan Sanat, hazırladığı konserlerle Aralık ayında da müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası dünyaca ünlü solist ve şefleri ağırlarken Borusan Quartet konserlerine devam ediyor; Borusan Müzik Evi’nde ise üç yeni konser dinleyicilerini bekliyor.

9 Aralık Perşembe Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde BİFO’dan “Eşsiz ve Benzersiz: Mozart” Konseri
Birbirinden değerli konuk solist ve şefleri yeni sezonunda ağırlamaya devam eden Borusan Sanat, Aralık ayında dopdolu bir programa imza atıyor. 9 Aralık Perşembe saat 20:00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicisiyle buluşacak olan, “Eşsiz ve Benzersiz: Mozart” başlıklı konser, büyük besteci Mozart’a bir saygı duruşu niteliğinde. Başarılı şef Maxim Emelyanychev’in BİFO’yu yöneteceği konserde, kayıtları ve konserleriyle dünyanın neredeyse tüm büyük sahnelerinde dinleyenlerini büyülemiş olan usta piyano ikilisi Katia ve Marielle Labèque yer alacak. 

16 Aralık Perşembe Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde BİFO ‘dan “Rüyalarımdaki Müzik” Konseri
16 Aralık’ta BİFO’nun Katia ve Marielle Labèque’i konuk edeceği “Rüyalarımdaki Müzik” başlıklı ikinci konserinde orkestrayı Belçikalı orkestra şefi Karel Deseure yönetecek. Konserin diğer konuk yıldızları ise gitar virtüozları David Chalmin ve Bryce Dessner. Repertuvarını klasik müzikten popüler türlere ve deneysel çalışmalara uzandıran Chalmin, Labèque kardeşler ile olan çalışmalarının yanı sıra Thom Yorke, Rufus ve Madonna gibi isimlerle sahneyi paylaşırken The National grubunun diğer önemli ismi ve konserin diğer solisti Bryce Dessner’ın ise iki eseri de aynı programda seslendirilecek. Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde düzenlenecek konser saat 20:00’de başlayacak.

BİFO konserleri öncesinde ise, Aydın Büke ve Serhan Bali saat 19:00-19:30 arası Zorlu PSM’deki Meydan Fuaye alanında müzik üzerine söyleşiler gerçekleştirecek.20 Aralık Pazartesi Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda Borusan Quartet “Fırtına Çağının Renkleri” Konseri
20 Aralık’ta Borusan Quartet, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda saat 20:00’de başlayacak konseri ile izleyicileri tüm renkleri ve duygularıyla bir 19. yüzyıl manzarasını izlemeye davet ediyor. Giacomo Puccini’nin oda müziği repertuvarına armağanı Crisantemi, aynı dönemin dikkat çekici ve öncü kadın bestecilerinden Fanny Mendelssohn’un kardeşi Felix Mendelssohn’un yapıtlarının gölgesinde kalamayacak kadar etkileyici Mi bemol Majör Dörtlüsü ve romantik dönemin büyük ustası Johannes Brahms’ın Op.51, La Minör Dörtlü'sü, Borusan Quartet’in ustalıklı yorumuyla izleyicilerle buluşacak.

Konserler Canlı Yayında Radyo Borusan Klasik’te!
Müzikseverler, BİFO’nun Zorlu PSM Turcell Sahnesi’nde ve Borusan Quartet’in Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda verilecek tüm konserleri canlı olarak Borusan Sanat’ın çevrimiçi radyosu Borusan Klasik’ten de canlı olarak dinleyebilecekler.
 
Ayrıca, Aydın Büke ve Serhan Bali’nin konser öncesi sohbetleri saat 19:40’tan itibaren Borusan Klasik’te olacak.
 
Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e, internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden erişilebilir; mobil ortamda iPhone (App Store) ve Android (Google Play Store) cihazlara indirilebilecek Karnaval uygulamasıyla, ayrıca iPad için yine App Store’dan indirilebilecek Karnaval Radyo uygulamasıyla dinlenebilir.

Borusan Sanat’ın sezon boyu düzenlediği tüm konserlerin biletleri passo.com.tr, Passo mobil uygulaması ve Passo perakende satış noktalarından temin ediliyor. Etkinliklerde PDF bilet ve mobil cihazlardan konser özelinde belirlenen karekod gibi dijital bilet seçenekleri sunuluyor.


Müzikte Yeninin Adresi: Borusan Müzik Evi3 Aralık Cuma: Borusan Müzik Evi’nde NOVA MUZAK #33 Schnellertollermier
3 Aralık’ta saat 21:00’de Borusan Müzik Evi’nde Schnellertollermeier, Kod Müzik iş birliğiyle hayata geçirilen Nova Muzak serisinin 33’üncüsünde izleyicilerle buluşuyor. Doğaçlama ile beste arasındaki incecik çizgide ustaca durabilen üçlü, minimalizm, krautrock, deneysel doğaçlama temelli elektronik müzik gibi geleneklerden besleniyor.


 
4 aralık Cumartesi: Borusan Müzik Evi’nde “Shakespeare ve Müzik” Dinletisi
Müzik Evi’nde Aralık ayının ikinci konseri 4 Aralık saat 21:00’de “Shakespeare ve Müzik” başlığıyla verilecek. Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşecek bu etkinlikte İzmir Barok Topluluğu’nun üç üyesi, viola da gamba sanatçısı Bülent Oral ve soprano Linet Şaul ve lut ustası Diego Leveric yazarın yapıtları için bestelenmiş dönem müziklerini yorumlayacak. Tiyatro sanatçısı Ayşe Lebriz Berkem de Shakespeare’in oyun ve sonelerini canlandıracak.24 Aralık Cuma: Töz Trio & Hezarfen Ensemble Borusan Müzik Evi’nde 
Ayın son konserinde kendisiyle özdeşleşen birçok projeye imza atan Hezarfen Ensemble farklı icra koşullarına uyum sağlayabilmesindeki esnekliğiyle göze çarpıyor. Küçük oda müziği oluşumlarından geniş çalgısal gruplara; elektronik, edebiyat ve görsel sanatlardan dans, müzik tiyatrosu ve canlı videoya kadar ulaşan farklı sanatsal alanlar arasındaki bütünleşmelerle öne çıkıyor. Caz ve çağdaş klasik müziğin kesiştiği performanslar sergileyen oluşum TÖZ, performanslarında yazılı müzikler kadar, bireysel veya kolektif doğaçlamalar içeren yapılarla, seyircilerini müzikal keşif süreçlerine tanık olmaya davet ediyor. Konser 24 Aralık Cuma saat 21:00’de Borusan Müzik Evi’nde.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20