HABER

Cazın Prensesinden 30. Bağımsızlık Yılı Konseri

10.11.2021


Paylaş:

“Türk Dünyası Ülkeleri 30. Bağımsızlık Yılı Sanat Kutlamaları” kapsamında, Aziza Mustafa Zadeh, 9 Kasım akşamı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda unutulmaz bir geceye imza attı. Konserde Zadeh, oğlu Ramız Han ile de piyano eserleri yorumladı.

Cazın prensesi olarak anılan ve sadece müziği, piyano hâkimiyeti ile değil güçlü sesiyle de dikkat çeken Aziza Mustafa Zadeh, 9 Kasım akşamı, CRR’de konser verdi. “Türk Dünyası Ülkeleri 30. Bağımsızlık Yılı Sanat Kutlamaları” kapsamında gerçekleşen konserin biletleri günler öncesinden tükendi.

Anne-Oğul Birlikte
Aziza Mustafa Zadeh konserde; Bakü Geceleri, Oriental Ornaments, Seher in Karabağ, Quiet Aline, Netter Junger, Theater of Marionettes, New Baku, Sarı Gelin ve Uzun İnce Bir Yoldayım’ın da aralarında olduğu 13 eser icra etti.

Zadeh, konserin bir bölümünde oğlu Ramız Han’ı da sahneye davet etti. Piyano doğaçlamaları yapan anne oğul ardından, Thelonious Monk’un Blue Monk eserini çaldı. Konser müzikseverlerin yoğun alkışlarıyla son buldu.

Konserler 13 Kasım’a Kadar Devam Edecek
“Türk Dünyası Ülkeleri 30. Bağımsızlık Yılı Sanat Kutlamaları” kapsamında CRR’de gerçekleşecek konserler diğer konser ve tarihleri şu şekilde: Özbekistan’ı temsilen Abbas müzik grubu ve Tumor Devlet Halk Dansları Topluluğu, 11 Kasım Perşembe; Kırgızistan’ı temsilen Gülzade Rıskulova, 12 Kasım Cuma ve Kazakistan’ı temsilen folk rock grubu Ulytau ise 13 Kasım Cumartesi akşamı sahne alacak.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20