HABER

İş Sanat'ın Çevrimiçi Sezonu 17 Kasım'da Başlıyor

13.11.2021


Paylaş:

İş Sanat, yeni sezonunu Maximum Uniq Hall’da Rengim Gökmen yönetimindeki İstanbul Ensemble konseriyle açtı, seyircinin büyük beğenisini kazanan konserde solist olarak çellist István Várdai sahne aldı. Seyircili olarak canlı kayda alınan konser, 17 Kasım Çarşamba, saat 20:30’da YouTube kanalında, ilk gösterimiyle yayında olacak. Konser aynı zamanda çevrimiçi sezonun da açılış konseri olacak.
 
Salgın döneminde İş Sanat’ın “Umut ve Dayanışma” adını verdiği çevrimiçi sezonunda çoğunluğu bağımsız çalışan müzisyenlerden oluşan ve o dönemin sembolü haline gelen İstanbul Ensemble, bu sezon 60 kişiden oluşan kadrosuyla Türkiye’nin önde gelen orkestra şeflerinden Rengim Gökmen’in batonu altında açılış konserini verdi.
 
2014 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde verdiği konserin ardından ikinci kez İstanbul seyircisiyle İş Sanat’ın yeni sezon açılışında buluşmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren István Várdai ise konserde viyolonsel repertuvarının en tanınan eserlerinden biri olan Edward Elgar’ın Viyolonsel Konçertosu’nu icra etti.
 
Avrupa’nın hemen hemen bütün ülkeleri dahil olmak üzere, ABD’de ve Güney Amerika’da da konserler yöneten Rengim Gökmen’in yönetiminde verilen İş Sanat’ın 22. sezon açılış konserinin programında ayrıca Gioacc­hino Rossini’nin Hırsız Saksağan operasının uvertürü ve Ludwig van Beethoven’ın Pastoral Senfoni’si yer aldı. Konserin bitiminde orkestra dakikalarca ayakta alkışlandı.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20