HABER

İDSO 19 Kasım Akşamı Emre Yavuz'a Eşlik Edecek

16.11.2021


Paylaş:

Genç yaşına rağmen başarılarla dolu bir yaşam öyküsü olan şef Dağhan Doğu’nun idaresindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) 19 Kasım 2021 Cuma saat 20:00’de İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’ndaki konserinde günümüzün önemli piyanistlerinden Emre Yavuz’a eşlik edecek.

Rus ulusal müziğinin önemli temsilcilerinden biri olan besteci Mikhail Glinka'nın Rus kültürünün renklerini incelikle nakşettiği operası Ruslan ve Ludmilla' nın uvertürüyle başlayacak konser, yine Rus kökenli olan ancak yaşamına yurt dışında devam etmek durumunda kalan Rahmaninov'un bestelediği, Paganini'nin Bir Teması Üzerine Piyano ve Orkestra için Rapsodi adlı eseriyle devam edecek. Çaykovski'nin, Shakespeare'in aynı adlı trajedisinden yola çıkarak yazdığı Romeo ve Jülyet Fantezi Üvertürü ile tamamlanacak. Umutsuz bir aşk hikâyesi sonrası bestelendiği bilinen eser, Çaykovski'nin yaptığı düzeltmelerle ancak on yedi yıl sonra nihai hâline ulaşabilmiştir.

İDSO Müdürü Timuçin Abacı “İDSO DenizBank konser programımızda 19 Kasım Cuma akşamı vereceğimiz konserde müzikseverleri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacağız" diyerek çağrıda bulunuyor.

Konser biletleri www.biletinial.com’dan temin edilebilir.

İDSO DenizBank konserlerinde sanatçıların, görevlilerin ve müzikseverlerin önleyici sağlık hizmetleri ve malzemeleri, Bir Adım Sağlık şirketi ekiplerince sponsor olarak sağlanmaktadır.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20