HABER

İdil Biret 80. Yıl Onuruna Süreyya Operası'nda

20.11.2021


Paylaş:

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası, duayen sanatçı, piyanist İdil Biret’in 80. yaşı onuruna iki etkinliğe ev sahipliği yapacak. 21 Kasım Pazar günü saat 15:00’de İdil Biret belgeseliyle başlayacak etkinlik, 18:00’de İsviçre’de yaşayan Avusturyalı piyanist, orkestra şefi, besteci Ingolf Wunder'in vereceği piyano resitaliyle son bulacak.
 
Süreyya Operası’nda 21 Kasım Pazar günü İdil Biret’in 80. yaşı onuruna iki etkinlik gerçekleşecek. Saat 15:00’te, yönetmenliğini Eytan İpeker’in yaptığı, birçok ülkede çekimleri yapılan 55 dakikalık belgesel gösterilecek. Belgeselin ardından değerli müzik insanları Filiz Ali ve Aydın Büke seyircilerle söyleşi yapacak. Katılımın ücretsiz olacağı gösterime davetiyeler Süreyya Operası gişesinden alınabilir.

Saat 18:00’de ise İsviçre’de yaşayan Avusturyalı piyanist, orkestra şefi ve besteci Ingolf Wunder bir piyano resitali verecek. Eğitimine kemanla başlayan fakat piyanodaki üstün yeteneği keşfedilince enstrümanını piyanoyla değiştiren Wunder’in birçok yarışma başarısı bulunuyor. İdil Biret’le de çalışmış olan Wunder, Biret onuruna Liszt ve Chopin’in eserlerini icra edeceği bu konserle Süreyya Operası’nda müzikseverlerle birlikte olacak. Konser öncesinde ise değerli gazeteci, yazar, kültür insanı Zeynep Oral konuşma yapacak.

Konserin biletleri Süreyya Operası gişesinden ve bilet.kadikoy.bel.tr sitesi üzerinden edinilebilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20