HABER

İDSO, Ekrem Zeki Ün ve Turgay Erdener'in Eserlerini Seslendirecek

23.11.2021


Paylaş:

26 Kasım 2021 Cuma akşamı saat 20:00’de İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda verilecek İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konserini, Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin şefliğini yürüten Murat Cem Orhan yönetecek. Konserde ayrıca genç ve başarılı piyanist Tutu Aydınoğlu dinleyicileriyle buluşacak.

Konser programında; halk ezgilerimizin çoksesli anlayışla harmanlandığı ulusal müzik akımının temsilcilerinden Ekrem Zeki Ün'ün Birinci Piyano Konçertosu ile Turgay Erdener'in Afife Bale Süiti’nden bölümler seslendirilecek. Konserin ikinci yarısında orkestra, İDSO Kadınlar Korosu’na eşlik edecek. 1919 yılında, Müslüman Türk kadınlarının sahneye çıkmasının yasak olduğu bir dönemde, bütün olumsuzluklara karşın sahneye çıkan ilk Müslüman Türk kadını olan Afife Jale'nin hayatı üzerine kurulu olan sözlere, Gökçen Koray ve Seval Irmak yönetimindeki İDSO Kadınlar Korosu hayat verecek.

İDSO konser biletleri www.biletinial.com’dan temin edilebilir.

İDSO DenizBank konserlerinde sanatçıların, görevlilerin ve müzikseverlerin önleyici sağlık hizmetleri ve malzemeleri Bir Adım Sağlık şirketi ekiplerince sponsor olarak sağlanıyor. Yüzde 50 kapasiteyle kullanılan İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde maske, mesafe ve hijyen kuralları eksiksiz uygulanıyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20