HABER

İş Sanat'ın Aralık Ayı Programı Yine Dopdolu

23.11.2021


Paylaş:

İş Sanat’ın Maximum Uniq Hall’da verilecek olan konserleri, Aralık ayında Bulutsuzluk Özlemi’nin “Sözlerimi Geri Alamam” adını verdiği konserle başlayacak.

Opera dünyasının yıldız isimleri, İş Sanat’ın Yeni Yıl konserine konuk oluyor. Ünlü Rus soprano Olga Peretyatko ve tenor Mert Süngü’nün sahne alacağı, Murat Cem Orhan yönetimindeki Gedik Filarmoni Orkestrası ile yeni yıl konseri bu sezonun kaçırılmayacak konserleri arasında yer alıyor.

Maximum Uniq Hall’da verilen konserlerin yanı sıra çevrimiçi sezonunu da YouTube kanalından sürdüren İş Sanat, bu ayki dinletilerinde Âşık Veysel Uzun İnce Bir Yoldayım başlıklı şiir dinletisini 27 Aralık Pazartesi akşamı seyircisine sunacak.

Seyircili konserlerin biletleri İş Kuleleri Salonu ve Maximum Uniq Hall ana gişelerinin yanı sıra tüm Biletix satış noktalarından temin edilebilecek. Çevrimiçi yayınlar ise İş Sanat’ın YouTube kanalından sezon boyunca ücretsiz olarak erişime açık olacak.

Bulutsuzluk Özlemi ile "Sözlerimi Geri Alamam"
Türk rock müziğinin mihenk taşlarından Bulutsuzluk Özlemi, Symphonista Oda Orkestrası ile 10 Aralık Cuma akşamı saat 20:30’da Maximum Uniq Hall’da izleyicisiyle buluşacak. Bulutsuzluk Özlemi, "Sözlerimi Geri Alamam" ismini verdiği bu özel konserde 30 yılı aşkın süredir bir ağızdan söylenen şarkılarının yepyeni düzenlemelerini sahneye taşıyacak. Sözlerimi Geri Alamam, Yaşamaya Mecbursun, Tepedeki Çimenlik, Yine Düştük Yollara gibi unutulmaz şarkılarıyla nesilden nesile ulaşmayı başaran efsanevi grubun bu özel konserini ajandalarınıza not edin. Konser ayrıca 16 Aralık Perşembe saat 20:30’da İş Sanat’ın YouTube kanalında ilk gösterimini yapacak.

İş Sanat Olga Peretyatko ve Mert Süngü ile Yeni Yılı Kutluyor
Çağımızın önemli solistlerinden biri olan soprano Olga Peretyatko ve sürdürdüğü parlak kariyeriyle ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden tenor Mert Süngü İş Sanat Yeni Yıl Konserinde bir araya gelecek. Solistlere orkestra şefi Murat Cem Orhan yönetimindeki Gedik Filarmoni Orkestrası eşlik edecek. Johann Strauss valslerinin yanı sıra ünlü opera aryalarının da seslendirileceği konser, 29 Aralık Çarşamba saat 20:30’da Maximum Uniq Hall’da verilecek.

Ankara Barok Solistleri İş Sanat YouTube Kanalında
Klasik müzik enstrümanlarının yanı sıra viyola da gamba, lavta, klavsen gibi antik döneme ait enstrümanları da çalan Ankara Barok Solistleri, Barok döneme ait eserleri seslendirmek üzere İş Sanat YouTube kanalında izleyicilerle bir araya gelecek. Çekimleri Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nde yapılan konser 8 Aralık Çarşamba saat 20:30’da ilk gösterimini yapacak. Konser, sezon boyunca İş Sanat’ın YouTube kanalında ücretsiz olarak erişime açık olacak.

"Uzun İnce Bir Yoldayım" Başlıklı Şiir Dinletisinde Şiirler Türkülerle Buluşuyor
Âşık geleneğinin son temsilcilerinden Âşık Veysel, Uzun İnce Bir Yoldayım başlıklı şiir dinletisiyle Aralık ayında İş Sanat’ta anılıyor. Atilla Birkiye’nin metinlerini düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı dinletinin müzik yönetmenliğini Serdar Yalçın üstleniyor. Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek’in şiirleri seslendireceği dinletide Cengiz Özkan ozanın türkülerini seslendirecek. Dinleti, 27 Aralık Pazartesi saat 20:30’da İş Sanat’ın YouTube kanalında ilk gösterimini yapacak.

Masamda Tiyatro Var
İnci ve kukla Cancan kendi yazdıkları oyunun tiyatrosunu yapmak isterler. Nereden başlayacaklarını bir türlü bilemeyen İnci ve Cancan, bir tiyatronun kapısını çalarak Hayalde Seyahat oyununu nasıl hayata geçirecekleri konusunda gerekli tüm bilgileri edinirler. Tiyatro oyuncusu Yiğit Sertdemir’in yazıp yönettiği dizide Ceyda Akel (İnci) ve Şirin Keskin İndere (Cancan) rol aldı. Maske ve kukla tasarımını Candan Seda Balaban’ın yaptığı, Masamda Tiyatro Var’ın ilk bölümü, 5 Aralık Pazar saat 15:00’te İş Sanat Youtube kanalında küçük sanatseverlerle buluşacak. 

Beril Anılanmert’in “Seyir Defteri” Başlıklı Sergisi İş Sanat Kibele Sanat Galerisi’nde
İş Sanat Kibele Sanat Galerisi, 22. sezonuna seramik sanatçısı Beril Anılanmert’in "Seyir Defteri" başlıklı sergisiyle merhaba dedi.

Farklı tekniklerdeki seramik eserleriyle tanınan Beril Anılanmert’in Seyir Defteri başlıklı sergisiyle 22. sezonuna başlayan İş Sanat Kibele Sanat Galerisi’nde sanatçının önceki yıllarda açtığı pek çok sergiden örneklerin yanı sıra son dönemde ürettiği yeni eserleri de yer alıyor. 8 Ocak 2022 tarihine kadar açık kalacak sergide seramik formlar, pentür karakterindeki karolar, enstalasyonlar, kâğıt üzerine karışık malzemeyle yapılmış desenler ve resimler sanatseverlerle buluşuyor.

İş Kuleleri Salonu’nun devam eden tadilatı nedeniyle seyircili konserler Şubat ayına kadar Maximum Uniq Hall’da devam ediyor. Salgın koşulları nedeniyle konserler yüzde 50 kapasiteyle satışa sunuluyor. Konserlere katılmak için seyircilerin aşı kartlarını veya son 48 saat içinde yapılmış PCR testlerini görevlilere ibraz etmeleri gerekiyor.

Biletix’te satışa sunulan konserler için İş Kuleleri Salonu’ndaki ana gişenin yanı sıra Maximum Uniq Hall ana gişesi de hizmet veriyor. Biletler Maximum Kart sahiplerine yüzde 10 indirimle satılırken, öğrenci biletleri ise 20 TL’den satılıyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20