HABER

'Kışta Baharda' Konserleri, Gülsin Onay Konseriyle Başladı

24.11.2021


Paylaş:

Bodrum Klasik Müzik Derneği ve Bodrum Bahçeşehir Koleji iş birliğiyle düzenlenen “Kışta Baharda” konserleri, Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay konseriyle başladı.

Kış aylarına hareket getirmek ve sosyal yaşamı canlandırmak amacıyla, Bodrum Klasik Müzik Derneği ve Bodrum Bahçeşehir Koleji ortak projesi olarak hayata geçirilen “Kışta Baharda” konserler serisine Bodrumlu klasik müzikseverden büyük ilgi geldi. Bu kapsamda düzenlenen ilk konserin konuğu ise uluslararası alanda ülkemizin gururu olmuş, Devlet Sanatçımız Gülsin Onay idi.

Konserler serisi Bodrum Bahçeşehir Koleji Kampüs Müdürü Barış Anıl Çakır’ın konuşmasıyla başladı. Çakır, konuşmasında davetlilere konserler serisi hakkında bilgi vererek, desteklerinden dolayı teşekkür etti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Konserlerin açılışını değerli sanatçımız Gülsin Onay’ın yapacak olması hepimiz için büyük bir onur kaynağı. Proje ortağı Bodrum Klasik Müzik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Festival Sanat Yönetmeni Eren Levendoğlu’na, Festival Koordinatörü Funda Açıkbaş’a ve Bodrum Bahçeşehir ekibine emekleri için teşekkürlerimi sunuyorum.” Kurum olarak, eğitimin yanı sıra kültür sanata olan hassasiyetlerini de dile getiren Çakır, konserler serisinin 1 Nisan’a kadar devam edeceği bilgisini verdi.

Bodrum Bahçeşehir Koleji konser salonunda dinleyicisiyle buluşan piyanist Gülsin Onay, programda Avusturyalı Klasik dönem bestecisi Joseph Haydn, Türk Beşleri arasında yer alan klasik müzik bestecisi, aynı zamanda Gülsin Onay’ın da hocası olan Ahmed Adnan Saygun, Alman Romantizminin en bilinen isimlerinden Felix Mendelssohn-Bartholdy ve Polonyalı besteci
Frédéric Chopin’in eserlerini icra etti.

Geceye, Joseph Haydn’ın, Fa Minör Çeşitlemeler, No.6 başlıklı eseriyle başlayan Onay, bu eserin ardından  Ahmed Adnan Saygun’un Op.15, Sonatin adlı eseriyle devam etti. Aranın ardında konser, Felix Mendelssohn-Bartholdy’nin Op.54, Variations Sérieuses başlıklı yapıtıyla devam etti. Onay, programında en son Frédéric Chopin’in Op.58, Si Minör Sonat'ını icra etti.

Konserin sonunda müzikseverlerin alkışlarıyla tekrar sahneye gelen Gülsin Onay bis yaparak, Mozart’ın, Türk Marşı 'nı seslendirdi. Sanatçı daha sonra CD’lerini imzalayarak geceyi sonlandırdı.

Gülsin Onay ile başlayan ve dört ay sürecek Kışta Baharda Konserlerine, kemancı Emre Engin, piyanist Erdem Mısırlıoğlu, İtalyan piyanist Danilo Mascetti, kemancı Özcan Ulucan, piyanist Birsen Ulucan, Alman piyanist Jonas Stark, kemancı Cihat Aşkın, piyanist Eren Levendoğlu, Avusturyalı piyanist Kiron Atom Tellian gibi sanatçılar katılacak.

Kışta Baharda Konserleri Programı:
23 Kasım, Salı: Gülsin Onay - Piyano (Türkiye)  
10 Aralık, Cuma: Danilo Mascetti - Piyano (İtalya)  
7 Ocak, Cuma: Emre Engin - Keman / Erdem Mısırlıoğlu - Piyano (Türkiye) 
28 Ocak, Cuma: Özcan Ulucan - Keman / Birsen Ulucan - Piyano (Türkiye) 
25 Şubat, Cuma: Jonas Stark - Piyano  (Almanya) 
4 Mart, Cuma: Cihat Aşkın - Keman / Eren Levendoğlu - Piyano (Türkiye) 
1 Nisan, Cuma: Kiron Atom Tellian / Piyano (Avusturya)  

* Konserler saat 20:00'de başlar.

Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü - Kavaklı Sarnıç Cad. No:26 Bitez Bodrum/Muğla

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20