HABER

Borusan Sanat'tan 2022'ye Merhaba

03.01.2022


Paylaş:

Borusan Sanat, sahnesinde ağırladığı değerli şef ve solistlerle 2022’ye unutulmaz bir geceyle merhaba diyor! 6 Ocak Perşembe günü, sürekli konuk şefi Patrick Hahn yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), solist kemancı Sergei Dogadin’e eşlik ediyor. Bu eşsiz konserde klasik müzik repertuvarının en sevilen yapıtlarından oluşan program dinleyicisiyle buluşuyor.
 
Dünyaca ünlü müzisyenlerin yanı sıra seçkin şef ve solistleri ağırlayarak hafızalardan silinmeyecek konserlere imza atan Borusan Sanat ikinci dönem programını, hazırladıkları Yeni Yıl Konseri ile birlikte müjdeliyor. 2022 yılının ilk konseriyle 6 Ocak’ta izleyicilerinin karşısına geçecek olan BİFO, yıl boyunca sürecek konserlerinde izleyicilerine keyifli bir müzik şöleni sunmaya devam edecek.
 
BİFO’nun yeni sezonda eşlik edeceği solistler arasında Gökhan Aybulus, María Dueñas, Kian Soltani yer alırken, BİFO’yu onursal şefi Gürer Aykal, sürekli konuk şefi Patrick Hahn ayrıca Ryan Mcadams ve Diego Matheuz yönetecek.
 
Klasik Müziğin En Sevilen Yapıtlarıyla Yeni Yıla Merhaba
BİFO, sürekli konuk şefi Patrick Hahn’ın yönetiminde müzik dünyasının prestijli yarışmalarından biri olan Çaykovski Yarışması birincisi, Valery Gergiev ve Mariinsky Tiyatrosu’ndaki performanslarıyla ayakta alkışlanan keman virtüözü Sergei Dogadin ile Yeni Yıl Konseri’nde buluşuyor. 6 Ocak Perşembe günü saat 20:00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek Yeni Yıl Konseri, Gershwin’in sevilen orkestral eserlerinden Girl Crazy uvertürü ile başlayıp, Çaykovski'nin zafer ve enerjiyle dolu başyapıtı 1812 Uvertürü ile son bulacak.
 
Konser öncesinde Serhan Bali Zorlu PSM Meydan Fuaye alanında müzik üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek, bu sohbetin devamı ve konser eşzamanlı olarak bir Karnaval radyosu olan Borusan Klasik üzerinden canlı olarak dinlenebilecek.
 
Karnaval.com Üzerinden Yayın Yapan Borusan Klasik’e karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden ulaşabilir, mobil ortamda iPhone (App Store) ve Android (Google Play Store) cihazlarınıza indireceğiniz Karnaval, iPad için yine App Store’dan indireceğiniz Karnaval Radyo uygulamasıyla radyoyu dinleyebilirsiniz.
 
Borusan Sanat’ın sezon boyu düzenlediği tüm konserlerin biletleri passo.com.tr ve PASSO Mobil uygulamasından satın alınabilecek. Etkinliklerde PDF bilet ve karekod gibi dijital bilet seçenekleri sunulacak ve etkinliklere mobil cihazlardan konser özelinde belirlenen karekod gösterilerek girilebilecek.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20