HABER

İDSO Yeni Yıla AKM'de Sergey Malov ile Merhaba Diyecek

03.01.2022


Paylaş:

İDSO yeni yılın ilk konserini 07 Ocak Cuma akşamı saat 20:00’de İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda verecek. Dünyanın dört bir yanındaki orkestralarla çalışan Hollandalı şef Josef Suilen’in yöneteceği konserde, Violoncello da Spalla* adındaki yaylı çalgıyı ustalıkla çalan Rus müzisyen Sergey Malov, dinleyicileri bu pek bilinmeyen enstrümanın tınısıyla tanıştıracak.

Yılın ilk İDSO DenizBank Konseri, rengarenk geçecek diğer 2022 konserlerinin de ipuçlarını veriyor. Friedrich Gulda’nın Viyolonsel Konçertosu; rocktan polkaya, menuetten caza birçok tınıyı harmanlayarak sürprizli bir performansı garantiliyor. Konser programında yer alan, müziğin dâhi çocuğu Mozart’ın ve tüm müzik tarihinin tartışmasız başyapıtlarından biri olarak kabul edilen 41. Senfoni’nin de sanatseverlere unutulmaz dakikalar yaşatması bekleniyor.

*Violoncello da Spalla: Göğüse ve omuza yaslanarak çalınan, yaylı çalgılar ailesinden beş telli bir enstrüman, küçük bir çellodur. Çello çalmak isteyip de çalamayan kemancıların, omuza asıp keman gibi yatay çalabildiği tarihi bir enstrümandır.

Program:

  • Friedrich Gulda: Çello Konçertosu”
  • Wolfgang Amadeus Mozart: Senfoni No.41, Jüpiter
 
İDSO konser biletleri www.biletinial.com’dan temin edilebilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20