HABER

Borusan Sanat'ın Şubat Ayı Programı Rengarenk

08.01.2022


Paylaş:

Borusan Sanat, hazırladığı konserlerle Şubat ayında da müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası dünyaca ünlü solist ve şefleri ağırlarken, Borusan Müzik Evi’nde ise birbirinden farklı türlerde konserler dinleyicilerini bekliyor.

BİFO, Şubat Ayını "Büyük Umutlar" ile Açıyor
3 Şubat Perşembe saat 20:00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicisiyle buluşacak olan, “Büyük Umutlar” başlıklı konserde, BİFO’yu kariyerini Avrupa, Asya, Avustralya ve Amerika’da verdiği konserlerle başarıyla yükseltmeye devam eden Diego Matheuz yönetiyor. 2021 yılı Menuhin Yarışması birincisi İspanyol keman virtüözü María Dueñas’ın da yer alacağı "Büyük Umutlar" adlı konserde, Şostakoviç’in 20. yüzyıl ortasının nabzını tutan yapıtlardan 1. Keman Konçertosu’nu seslendirilecek. BİFO’nun seslendireceği diğer eser ise yine bir başyapıt; Gustav Mahler’in modern çağın kapısında, 1902 yılında tamamladığı 5. Senfoni'si olacak.BİFO, Dinleyicileri Masalların Fantastik Dünyasına Davet Ediyor
BİFO 17 Şubat saat 20:00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicisiyle buluşacak olan, “Masalların Müziği” başlıklı konserde, dinleyenlerini fantastik bir dünyaya davet ediyor. Masallardan esinlenilerek yazılmış iki bale müziğinin arasında, Şostakoviç’in 1. Viyolonsel Konçertosu’nu çello sanatçısı Kian Soltani’den dinleyeceğiz. BİFO’nun bu konserde ağırlayacağı orkestra şefi Ryan McAdams ile Maurice Ravel’den piyano dağarcığından orkestraya daha sonra da bale müziği repertuvarına kazandırdığı renkli yapıtı Kaz Ana süiti ve Rus besteci Igor Stravinsky’nin Rus Balletleri için bestelediği Ateş Kuşu seslendirilecek.

Konser öncesinde ise, Aydın Büke ve Serhan Bali saat 19:00-19:30 arası Zorlu PSM’deki Meydan Fuaye alanında müzik üzerine söyleşiler gerçekleştirecek.

Konserler Canlı Yayında Radyo Borusan Klasik’te
Müzikseverler, BİFO’nun Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde ve Borusan Quartet’in Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda verilecek olan tüm konserleri canlı olarak Borusan Sanat’ın çevrimiçi radyosu Borusan Klasik’ten de canlı olarak dinleyebilecekler. 

Ayrıca, Aydın Büke ve Serhan Bali’nin konser öncesi sohbetleri saat 19:40’tan itibaren Borusan Klasik’te olacak.

Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e, internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden erişilebilir; mobil ortamda iPhone (App Store) ve Android (Google Play Store) cihazlara indirilebilecek Karnaval uygulamasıyla, ayrıca iPad için yine App Store’dan indirilebilecek Karnaval Radyo uygulamasıyla dinlenebilir.

Borusan Sanat’ın sezon boyu düzenlediği tüm konserlerin biletleri passo.com.tr, Passo mobil uygulaması ve Passo perakende satış noktalarından temin ediliyor. Etkinliklerde PDF bilet ve mobil cihazlardan konser özelinde belirlenen karekod gibi dijital bilet seçenekleri sunuluyor.

İzleyiciyi Kökenlerden Daha Da Derine Götürecek Bir Performans
5 Şubat akşamı saat 21:00’de daha önce Borusan Müzik Evi’nde takipçileriyle buluşan ZU ve Lillevan bu kez aynı sahnede ağırlıyor. Metal, no-wave, math rock, noise, avant caz ve elektronika gibi pek çok farklı disiplini, adeta doğaçlama ve deneyselin hâkim olduğu bir laboratuvarda yeniden üreten İtalya kökenli bir topluluk olan ZU, Terminalia Amazonia adını verdikleri saganın ikinci bölümü SOMA ile Borusan Müzik Evi’ne dönüyor. Müzik yolculuklarında mistik ve mitolojik olanı merkeze yerleştiren ZU, - Lillevan ile birlikte AN-ZU- eski ve neredeyse kayıp bir gelenek ile günümüz arasında bir köprü kuruyor. Rechenzentrum’un kurucularından Lillevan, operadan enstalasyona, deneysel minimal elektronika’dan klasik müziğe uzanan geniş bir alandaki yetkinliğiyle tanınıyor.Sigrid Horn, Şarkılarındaki İyileştirici Güçle Borusan Müzik Evi’nde
11 Şubat saat 21:00’de Borusan Müzik Evi’nde, Sigrid Horn’u ağırlıyor. Her konserinde izleyicilerle çok derin, çok duygusal ve kolay kolay sarsılmayacak güçlü bağ kuran Sigrid Horn, kökenlerimizin, aidiyetimizin derinlerine inen müziğiyle geçmişi ve en özel duyguları derinlemesine inceliyor. Ukulele ve piyanosuyla dinleyicisini büyüleyen Horn’a, arp ve vokalde Sarah Metzler, akordeon, ukulele, banjolele ve vokalde Bernhard Scheiblauer eşlik ediyor.

Bloom in Dot ile Hem Görsel Hem İşitsel Bir Festival
12 Şubat Cumartesi saat 21:00’de Borusan Müzik Evi’nde Bloom in Dot sahne alıyor. Bloom in Dot, Ulusal Yunanistan Orkestrası’nın üyesi ve aynı zamanda kora icracısı Effie Psiachoulia; geleneksel enstrümanlar ve ezgilere olan yoğun ilgisiyle sınırsız bir müzik dünyası yaratan Leonidas Danezos ve tüm Avrupa’da yüzlerce canlı performans sergileyen Ceren Oykut’tan oluşuyor. Oykut’un dijital siyah beyaz çizimlerinin eşzamanlı olarak sahneye yansıtılacağı bu performansta, Afrika korası, İran santuru, Yunan bağlaması, ses, analog elektronikler ve canlı çizim, sınırların, uzayın ve zamanın varlığının sona erdiği benzersiz bir esrik ritmik ve terapötik ses ortamı yaratmak için bir araya gelecek.

“Yok olmak, var olmamak değildir”
Borusan Müzik Evi, 19 Şubat saat 21:00’de Başak Yavuz ve Serdar Yılmaz’ı ağırlıyor. Mimarlık ve restorasyon eğitimini müzikle birleştirmiş olan Başak Yavuz ile resim eğitimini sinema deneyimi ve sahne tasarımlarıyla birleştirmiş olan yönetmen Serdar Yılmaz, disiplinlerarası üretimdeki akışkanlığı performans ve tasarım aracılığıyla araştırdıkları ve Borusan Müzik Evi’ne özel olarak gerçekleştirdikleri “Yoklar” ile sahnede. Dünya insanlığının bölünmüşlüğünden yola çıkan “Yoklar”, anlamını arayan modern insanın, elindeki cevaplara doğru soruları bulabilmek için çıktığı yolculuğunda yaşadığı mücadeleyi anlatıyor.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20