HABER

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Solistlerinden Şan Konseri

08.01.2022


Paylaş:

İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistlerinin sahnede olacağı Şan Konseri, 9 Ocak 2022’de AKM Tiyatro Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşacak.
 
Dünya opera repertuvarlarının en önemli opera eserlerinden aryaların seslendirileceği konser programında; Wolfgang Amadeus Mozart, Gioacchino Rossini, Giuseppe Donizetti, Vincenzo Bellini,Georges Bizet, Giuseppe Verdi, Camille Saint-Saëns, Antonín Dvořák, Giacomo Puccini, Eduardo di Capua gibi değerli bestecilerin eserleri hayat buluyor.
 
1700’lerin sonlarından 1925’e olan dönem içinde bestelenmiş ve sonrasında klasikleşmiş opera eserleri; Così Fan TutteIl Barbiere di SivigliaRoberto DevereuxNormaLa Jolie Fille de PerthCarmenLa Fille du RégimentRigolettoDon CarloSamson et DalilaRusalka, ToscaTurandot gibi opera eserlerinin unutulmaz aryalarıyla sanatseverlere zengin bir program sunuluyor.
 
Konserde piyanistler Aydın Karlıbel ve Aslıhan Korkmaz eşliğinde İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistleri; soprano Gülbin Günay, soprano Hande S. Ürben, mezzosoprano Nesrin Gönüldağ,mezzosoprano Barbora Hitay, tenor Ufuk Toker, tenor Onur Turan, bariton Murat Güney, bas Zafer Erdaş ve bas Gökhan Ürben sahnede olacak.
 
Konser, 9 Ocak 2022 saat 17:00’de AKM Tiyatro Sahnesi’nde.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20