HABER

Milli Reasürans Oda Orkestrası'nın Yeni Sezondaki İlk Konseri

18.01.2022


Paylaş:

Milli Reasürans Oda Orkestrası’nın 22. sezondaki ilk konseri 20 Ocak Perşembe saat 20:30’da İş Sanat’ın YouTube kanalında müzikseverlerle buluşacak. Orkestra şefliğini Hakan Şensoy’un yaptığı konserin solistleri klarnet sanatçısı Orçun Civelek ve trompetçi Cem Sevgi olacak.

Konserin repertuvarında, Johann Caspar Ferdinand Fischer’ın Baharın Habercisi adlı eseri ve Johann Baptist Georg Neruda’nın Mi bemol Majör Trompet Konçertosu'nun yanı sıra Daniel Wolf’un klarnet ve yaylılar için bestelediği konçerto Türkiye prömiyerini yapacak.

Konserin solistlerinden, klarnet sanatçısı Orçun Civelek ilk konserini sekiz yaşında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde verdi. Yurt içi ve yurt dışında önemli şef ve orkestralarla gerçekleştirdiği konserlerin yanı sıra, resital ve oda müziği çalışmalarını da sürdürüyor. 2017 yılında Donizetti Ödülleri dahilinde “Yılın Üflemeli Çalgılar Yorumcusu” ödülüne layık görülen Civelek, halen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda klarnet grup şefi olarak görev yapıyor.

Trompet sanatçısı Cem Sevgi, klasik müzik yorumculuğunun yanı sıra, 2003 Yılında Avrupa Karma Caz Orkestrası’nda baş trompetçi olarak Danimarka, Almanya ve İtalya turnelerinde yer aldı. Kurucusu olduğu Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Bakır Sazlar Beşlisi ile yurt içi ve yurt dışında konserler veren sanatçı, halen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda trompet grup şefi olarak çalışmalarına devam ediyor.

Milli Reasürans Oda Orkestrası konseri, ilk gösteriminden itibaren sezon boyunca İş Sanat’ın YouTube kanalından izlenebilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20