HABER

Yarının Kadın Yıldızları İçin Başvurular Başladı

18.01.2022


Paylaş:

İstanbul Müzik Festivali’nin, genç kadın müzisyenleri desteklemek amacıyla, TSKB iş birliğiyle hayata geçirdiği Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu'nun başvuruları açıldı. Son başvuru tarihi 25 Mart Cuma.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Müzik Festivali'nin TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası) iş birliğiyle, geleceğin kadın müzisyenlerini desteklemek amacıyla 2018'de başlattığı Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu projesi, beşinci yılında üstün yetenekli müzisyenlerin çalgı, şan ve şeflik branşlarında uluslararası arenadaki kariyerlerinin ilerlemesine destek olmaya devam ediyor.

İstanbul Müzik Festivali kapsamında TSKB sponsorluğuyla sürdürülen bu fona lisans veya lisansüstü seviyesinde yurt dışında bir müzik okulundan kabul alan, yurt dışında müzik eğitimini sürdüren ya da kariyer gelişimine olumlu katkıda bulunacak ustalık sınıfı, orkestra seçmesi, uluslararası yarışma gibi etkinliklere katılım veya çalgı alımı için desteğe ihtiyaç duyan kadın müzisyenler başvurabiliyor.

Yarının Kadın Yıldızları projesi için başvurular 25 Mart Cuma günü saat 17:00’ye kadar destekbasvuru@iksv.org adresine yapılabiliyor.

Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu başvuru koşulları ve şartnameyle ilgili ayrıntılı bilgi için muzik.iksv.org/tr/yarinin-kadin-yildizlari/hakkinda adresini ziyaret edebilirsiniz.

Projenin bu yılki konuk sanatçısı: Veriko Tchumburidze
Başvurular, İstanbul Müzik Festivali Direktörü Efruz Çakırkaya başkanlığında, orkestra şefi Cem Mansur, keman sanatçısı ve orkestra şefi Hakan Şensoy, piyano ikilisi Ufuk & Bahar Dördüncü ve piyanist İris Şentürker’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Fondan yararlanmaya hak kazanan müzisyenlere toplam fon miktarı, ihtiyaç duydukları destek oranında paylaştırılacak.

Keman sanatçısı Veriko Tchumburidze’nin kanaat önderi ve konuk sanatçı olarak yer alacağı, Yarının Kadın Yıldızları fonunu almaya hak kazanan genç kadın müzisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek konser, Haziran ayında 50. İstanbul Müzik Festivali kapsamında izleyiciyle buluşacak.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20