HABER

MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu ile Müzik Yolculuğu

18.01.2022


Paylaş:

Dünya Şampiyonu Boğaziçi Caz Korosu ve MAGMA’nın deneyim ve güçlerini birleştirerek hazırladığı koro eğitimi için geri sayım başladı. Ulusal ve uluslararası başarılarıyla adından söz ettiren MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesi, bu yıl online olarak verecekleri eşsiz koro eğitimi için kolları sıvadı. Son başvuru tarihi ise 23 Ocak 2022 olarak belirlendi. Başvurular magmakoro.com adresinden yapılabiliyor.

Yer ve Yaş Sınırı Yok!
Müzik tutkunlarına kaçırılmaz bir fırsat sunan MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesine katılmak için yaş ve yer sınırı, müzik bilgisi şartı yok. Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden, 14 yaşından büyük herkesin katılabileceği eğitim için MAGMA 101’e başvuru yapılabiliyor. MAGMA 101, çoğu üyesinin ilk çok sesli koro deneyimini ve koro kültürü altyapısını kazandığı bir oluşum. MAGMA 101, temel müzik teorisi, ses ve nefes kullanımının yanında temel koro şarkıcılığı eğitimi vererek müzikseverleri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesinin Başarı Hikâyesi 
Türkiye’de koro kültürünün en önemli temsilcisi ve iki Dünya Şampiyonluğu sahibi Boğaziçi Caz Korosu, Şef Masis Aram Gözbek yönetiminde 2011 yılında kuruldu. 30 kişilik kadrosuyla caz müzikten çağdaş müziğe ve çok sesli türkülere kadar geniş bir repertuvara sahip olan topluluk, 2014 yılında Boğaziçi Gençlik Korosu ve 2016 yılında MAGMA’nın kurulmasıyla kadrosunu ve tecrübesini genişletti. Bu geniş kadro ulusal ve uluslararası pek çok başarıya da imzasını attı. Son olarak 2021 Avrupa Video Ödülünün de sahibi olan MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesi, aynı zamanda tüm Türkiye’ye yayılmış proje korolarıyla da bugün ülke genelinde 2.000’den fazla amatör koro şarkıcısına ev sahipliği yapıyor.

Masis Aram Gözbek
Kurucusu olduğu Boğaziçi Caz Korosu'yla dünyanın en prestijli festivallerine davet edilen ve iki Dünya Şampiyonluğu dahil birçok uluslararası ödül kazanan Masis Aram Gözbek, üç kıtada 18 ülkede katıldığı etkinliklerde Türkiye’yi başarıyla temsil etti. Birçok prestijli koro yarışmasına jüri üyesi olarak davet edilen ve Dünya Koro Şefliği Yarışması'nın da finalistlerinden olan Gözbek, MAGMA & Boğaziçi Caz Korosu Ailesinin genel sanat yönetmenliğini sürdürmekte, aynı zamanda Türkiye’nin ve dünyanın farklı şehirlerinde koro müziğiyle ilgili seminerler, atölyeler gerçekleştirmekte ve uluslararası korolarla konuk şef olarak çalışmaktadır.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20