HABER

CRR Yeni Sezonuna Uğur Mumcu Kantatı ile Başlıyor

19.01.2022


Paylaş:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda 2022 konser sezonu, 29 Ocak 2022 Cumartesi akşamı Adalet ve Demokrasi Haftası’nda verilecek olan Uğur Mumcu Kantatı konseriyle başlıyor.

Konserin ilk bölümünde Murat Cem Orhan şefliğinde CRR Senfoni Orkestrası ve Volkan Akkoç yönetimindeki CRR Korosu, Turgay Erdener’in Uğur Mumcu Kantatı’nı, konserin ikinci bölümünde ise bir ölüm duası olan, müzik tarihinin en önemli eserlerinden, W.A. Mozart’ın tamamlayamadan hayata gözlerini yumduğu son eseri Requiem icra edilecek.

Uğur Mumcu Kantatı’nda Görkem Ezgi Yıldırım, Tuğba Mankal, Selva Erdener, Emre Akkuş; W.A. Mozart’ın Requiem eserinde ise Ayşe Şenoğul, Ezgi Karakaya, Mert Süngü ve Doğukan Özkan solist olarak yer alacak.

Türk basın tarihine adını altın harflerle yazdıran aydın gazeteci-yazar Uğur Mumcu için Turgay Erdener tarafından bestelenen Uğur Mumcu Kantatı’nın metinleri, yazar Şirin Aktemur tarafından, Mumcu’nun yazılarından yararlanılarak oluşturuldu. Kantat tarzında dört şan solisti ve koro için bestelenmiş olan eser beş bolümden oluşuyor ve 25 dakika sürüyor.

Konser biletleri 30 ve 20 TL olarak CRR Konser Salonu gişesi ve Biletix’ten temin edilebilir.

29 Ocak 2022 Cumartesi, 20:00
İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20