Hi-Fi Cihaz

Son derece gerçekçi: Focal Clear MG

22.01.2022


Paylaş:

Focal'in akustik alandaki en son araştırmaları sonucunda üretmiş olduğu kulağı çevrelen Focal Clear MG kapalı kulaklık modeli, nefis ses performansının yanı sıra elegan bir tasarımla karşımıza çıkıyor.

Focal mühendislerinin üzerinde dört yıl süreyle çalıştıkları bu model, özellikle ev ve stüdyo gibi daha sessiz iç mekanlarda çok güzel sonuç veriyor.

Oldukça hafif ve bir o kadar da iyi bir damping maddesi olan magnezyum kullanılarak üretilen konilere sahip “M” şeklindeki sürücüleri sayesinde son derece keskin, net ve gerçekçi bir sahne imajı sunan modelin tasarımında ise, kestane ağacı ve metal alaşımlar bir araya getirilmiş. 


 

Delikli mikro-fiber kulak yastıkları, kulak kapsüllerinde yer alan petek şeklindeki ızgara yapısı, deri kafa bandıyla uzun süreli müzik dinleme esnasında da konfor sağlayan Focal Clear MG, markanın her manada sunduğu yüksek kalitesinin bir yansıması...

104 dB'de 5 Hz ila 28kHz aralığındaki yanıtıyla güzel bir dinleme deneyimi sunan model, iki adet kablosu ve özel taşıma çantasıyla birlikte geliyor. Daha iyi sonuçlar elde etmek isteyen müzikseverler elbette DAC ve kulaklık amplifikatörleriyle de kullanabilir.


 

2021-22 yılı EISA ödüllerinde kulaklık alanında “En İyi Ürün” seçilen bu cihaz için sözü fazla uzatmadan, ses tasarımı odaklı, konforlu ve ergonomik olan Focal Clear MG'yi mutlaka test edin demek en doğrusu olur. 

www.hifilife.com

 

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20