Hi-Fi Cihaz

Üç boyutlu ses arayanlara: KEF LS50 Wireless II

12.02.2022


Paylaş:

KEF'in 50. yıl dönümü için özel olarak limitli sayıda ürettiği KEF LS50 beklenenin üzerinde bir satışa ulaşıp 20'ye yakın ödülü birden alınca, marka aynı modeli daha da geliştirmeyi planlamış ve evlerinde kablo karmaşasından hoşlanmayanlar için KEF LS50 kablosuz modelini piyasaya sürmüştü. Oldukça iyi bir aktif hoparlörden ziyade, günün teknolojilerini kapsayan, yekpare bir müzik sistemi niteliğindeki bu model de büyük ilgi görünce, 2020 yılının Eylül ayında KEF LS50 Wireless II'yi piyasaya sürmüştü.

 

Kutusundan çıkar çıkmaz kullanıma hazır olan cihaz; AirPlay 2, Chromecast ve daha fazlası ile kablosuz uyumluluğu son noktaya taşıyor. Spotify Connect ile doğrudan Spotify yerel uygulamasından, KEF Connect uygulamasıyla ise Tidal, Amazon Music, Qobuz ve Deezer'ı veya internet radyo ve podcast'lerini dinleme imkanı sunuyor. 

Patentli Uni Q sürücülerine, orta baslarda 280 Watt D Sınıfı, üst frekanslarda ise100 Watt'lık A/B Sınıfı dahili amplifikatörler hizmet veriyor. 24bit/384kHz'e kadar müzik dosyalarının yanı sıra MQA, DSD256 ve Roon Ready (çok yakında) desteğini de içeren hoparlör, sezgisel arayüzü sayesinde müzik dinleme deneyimini kişisel zevklere göre ayarlamaya izin veriyor. 

İçerdiği Metamateryal Soğurma Teknolojisi daha doğal bir ses için distorsiyonu ortadan kaldırırken, MAT sürücü dizisine sahip 12. nesil Uni-Q sürücüleri ise, dinleme odasının herhangi bir yerinde üç boyutlu bir sahne imajı sağlıyor. Cihazın performansı esnasındaki tüm aşamalar, KEF’in Music Integrity Engine adında yeni geliştirdiği bir işlemci tarafından destekleniyor. 

 

KEF LS50 Wireless II, karbon siyahı, titanyum gri, mineral beyaz ve özel edisyon olarak Crimson Red adını verdiği renk ile oldukça göz alıcı görünüyor.

 

Avrupa Görüntüleme ve Ses Derneği (EISA-European Imaging and Sound Association) tarafından “Kablosuz Hoparlör” alanında 2021-2022 En İyi Ürün ödülünü alan KEF LS50 Wireless II'yi test etmenizi tavsiye ederiz.


www.hifilife.com

 

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20