ETKİNLİKLER

Yıldızlarla Bir Kutlama Akşamı

15

Haziran 2022

KONUK SANATÇI GÜLSİN ONAY piyano*
KONUK SANATÇI HANDE KÜDEN keman*

GÖKHAN AYBULUS piyano*
İRİS ŞENTÜRKER piyano*
ÖZGÜR ÜNALDI piyano*
EZGİ GÖKTÜRK piyano*
ELVİN HOXHA-GANİYEV keman & konzertmeister*
NİL KOCAMANGİL viyolonsel*
MELİH KARA viyolonsel*

DR. NEJAT F. ECZACIBAŞI VAKFI MÜZİK YILDIZLARI ODA ORKESTRASI

KONSER PROGRAMI

Edward Elgar
Yaylı Çalgılar Orkestrası için Serenad, Mi minör, op.20
Antonio Vivaldi
İki Viyolonsel için Konçerto, Sol minör, RV 531**
Johann Sebastian Bach
İkili Konçerto, Re minör, BWV 1043**
Johann Sebastian Bach
İki Piyano için Konçerto, Do minör, BWV 1060**
Johann Sebastian Bach / Antonio Vivaldi
Dört Piyano için Konçerto****
Ara dahil yaklaşık 100’ sürer.

Geleceğe umutla bakan İstanbul Müzik Festivali’nde, İKSV’nin kurucusunun adını taşıyan, 1987'den bu yana sayısı 200'e yakın genç sanatçının müzik eğitimine destek veren ve bugünün yıldızlarını yaratan Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı’nın  bursiyerleri bir kutlama konserinde buluşuyor. Genç yeteneklerin hayallerine destek olmaktan büyük mutluluk duyan Vakıf, her yıl verdiği müzik bursu ile bugüne kadar pek çok müzisyenin eğitim hayatına katkıda bulundu; alanında olağanüstü yeteneklere sağladığı destekle müzisyenlerin yurtdışında eğitimlerine devam etmelerini sağladı. Bugün bu programla desteklenip kendi kuşaklarının en parlak yıldızları olan solistler ve halen bu destekten faydalanan müzisyenler bir araya geliyor.

Eczacıbaşı Holding’in 80. ve İstanbul Müzik Festivali’nin 50. yılında Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı Müzik Yıldızları Oda Orkestrası, kurucusunun izinde ilk konserine imza atacak.

Genç sanatçılara verdiği desteğiyle tanınan, özellikle yılmadan ve yorulmadan eğitim alanında gerçekleştirdiği projelerle müzisyenlerin geleceğe umutla bakmasını sağlayan piyano virtüözümüz Gülsin Onay ve Berlin Filarmoni Orkestrası'na asil üye olarak kabul edilen ülkemizin ilk keman sanatçısı Hande Küden ise bu konserde, her biri kendi alanında yetkin hem yurtiçinde hem de yurtdışında başarılarıyla anılan Gökhan Aybulus, İris Şentürker, Özgür Ünaldı, Elvin Hoxha-Ganiyev, Ezgi Öztürk, Nil Kocamangil ve Melih Kara ile bir kardeşlik ve dayanışma duygusu etrafında birleşiyorlar.

Yer: Atatürk Kültür Merkezi, Tiyatro Salonu

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20