ETKİNLİKLER

ECHOES OF LIFE

16

Haziran 2022

ALICE SARA OTT piyano
HAKAN DEMİREL dijital sanat enstalasyonu

KONSER PROGRAMI

IN THE BEGINNING WAS
Francesco Tristano
In The Beginning Was
Frédéric Chopin
Prelüdler, op.28, no.1-4
INFANT REBELLION
György Ligeti
Musica Ricercata, I. Sostenuto
Frédéric Chopin
Prelüdler no.5-9
WHEN THE GRASS WAS GREENER
Nino Rota
Vals
Frédéric Chopin
Prelüdler no.10-15
NO ROADMAP TO ADULTHOOD
Chilly Gonzales
Prelüd, Do diyez Majör
Frédéric Chopin
Prelüdler no.16-18
IDENTITY
Tōru Takemitsu
Litany, I. Adagio
Frédéric Chopin
Prelüdler no.19-20
A PATH TO WHERE
Arvo Pärt
Für Alina
Frédéric Chopin
Prelüdler no.21-24
LULLABY TO ETERNITY
Alice Sara Ott
Lullaby To Eternity (W.A. Mozart’ın Lacrimosa’sından kesitler üzerine)
Arasız yaklaşık 75’ sürer.

KONSERE DOĞRU *
19.30-20.30 | CRR ÜST FUAYE
HAKAN DEMİREL VE KEREM PİKER İLE “YANSIMALAR, DÜŞSEL MEKÂNLAR...” BAŞLIKLI SOHBET

* TÜRKÇE

Klasik müziğin en yaratıcı zihinlerinden biri olan Alice Sara Ott, müzik yaşamının yansımalarını içeren albümü Echoes Of Life ile aynı adı taşıyan projesiyle İstanbul Müzik Festivali’nde!

Kuşağının en başarılı yıldızlarından biri olarak gösterilen, 19. yüzyılın yanı sıra özellikle 20. yüzyılın ilk yarısına ait eserleri repertuvarına alarak yaptığı övgü kazanan kayıtlarının yanı sıra Köthen’de Bach Yarışması ve İtalya’da Pianello Val Tidone birinciliği olan Ott, Echoes Of Life’ın dünya prömiyerini Kasım 2021’de Londra Southbank’ta yaptı ve ardından Paris La Seine Musicale, Münih Prinzregententheater, Lucerne KKL, Budapeşte MUPA, Antwerp de Singel, Klavierfest Ruhr, Lille Piyano Festivali ve ilkbaharda Japonya’yı kapsayan büyük bir turne için yola çıktı. Nightfall, Wonderland ve The Chopin Project gibi çığır açıcı albümlerin devamı niteliğinde olan ve Deutsche Grammophon etiketiyle çıkan Echoes Of Life iletoplam albüm dinlenme sayısını 150 milyonun üzerine çıkardı.

Echoes Of Life, Alice Sara Ott’un müzik yaşamının, yaşam yolculuğuna yansımalarını içeriyor; Chopin’in opus 28 Prelüdler’inin etrafında inşa edilen, György Ligeti, Nino Rota, Chilly Gonzales, Tōru Takemitsu, Arvo Pärt, Francesco Tristano ve Ott’un yapıtlarıyla gelişen, büyüyen, büyüleyen bir çalışma... Mimar Hakan Demirel ile yaptığı işbirliği, resitale eşlik eden, izleyiciyi kendi sanal yolculuğuna çıkaran ve tamamen özgün bir konser deneyimi yaratan dijital video yerleştirmesiyle taçlanıyor.

Kişisel deneyimin sanatsal deneyim ile birleştiği bu benzersiz, derin ve bir o kadar da etkileyici proje, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda her bir izleyicinin kendinden bir parça bulacağı bir serüven vaat ediyor...

Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20