ETKİNLİKLER

Yarının Kadın Yıldızları

23

Haziran 2022

Konuk sanatçı VERIKO TCHUMBURIDZE keman

KONSER PROGRAMI

Desteğe hak kazanan müzisyenler ve konser programı seçici kurul kararını takiben 25 Nisan 2022 Pazartesi günü açıklanacaktır.

KONSERE DOĞRU*
18.30-19.30 | Süreyya Operası Balo Salonu
Menekşe Tokyay moderatörlüğünde Belfu Berkol ve Büşra Ün’ün başarı hikâyeleri

*Türkçe

Beş yıl önce hayata geçirilen Yarının Kadın Yıldızları, festivalin 50. yılında da geleceğin müzisyenlerine destek oluyor. Üstün yetenekli genç müzisyen kadınların kariyerlerini geliştirmeye yardımcı olmak için geliştirilen bu projede bugüne kadar 53 sanatçıya destek verildi. Geleceğe dair umudumuzu yeşerten projenin seçici kurulu, İstanbul Müzik Festivali Direktörü Efruz Çakırkaya başkanlığında Ufuk & Bahar Dördüncü, Cem Mansur, Hakan Şensoy ve İris Şentürker’den oluşuyor. Seçici kurulun desteğe değer bulduğu adaylar, fonda toplanan tüm tutardan ihtiyaç kapsamları gözetilerek faydalanıyorlar.

Projemizin beşinci yılında kanaat önderimiz, 2016 yılında henüz 20 yaşındayken Polonya’da Henryk Wieniawski Uluslararası Keman Yarışması’nı kazandığından bu yana dünyanın pek çok yerinde konserler veren ve kuşağının en ilgi çekici müzisyenlerinden olan gurur kaynağımız Veriko Tchumburidze olacak.

Müzisyen kadınlarımızın yurtdışında eğitimlerine, yarışmalara ve orkestra seçmelerine katılmalarına veya iyi bir enstrümana sahip olmalarına katkıda bulunmaya tüm gücüyle devam eden Yarının Kadın Yıldızları projesiyle hayalleri gerçekleştirmenin önündeki engelleri kaldırmayı hedefliyoruz. Henüz kariyerlerinin başında olan sanatçılarımızın dünyanın en iyi okullarında eğitim görmelerinden, önemli orkestraların üyeleri olmalarından, albümlerini yayınlamalarından mutluluk duyuyoruz. Kuşkusuz ki onların isimlerini daha çok duyacağız, başarılarıyla gururlanacağız.

Kadıköy Süreyya Operası’nda, genç müzisyen kadınlarımızın geleceğe doğru attıkları bu önemli adımda onların yanında olmaya ve bu heyecanı birlikte paylaşmaya ne dersiniz?

Yer: Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

YORUMLAR


Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20