Hi-Fi Cihaz

Holografik Sahne Tecrübesi: YG Acoustics Peaks Serisi

02.04.2022


Paylaş:

2002 yılında Colorado’da kurulan YG Acoustics, kendi bünyesinde bir yüksek teknoloji araştırma şirketine ve oldukça sofistike CNC makine parkuruna sahip... Kendi patentindeki akustik ölçüm programları ve hoparlör teknolojileriyle üst düzey hoparlörler üreten firmanın ürünleri High-End sektöründe ve profesyonel stüdyolarda yer alıyor.

 

Firmanın lansmanını 2022'nin ilk günlerinde yaptığı Peaks adını verdiği yeni serisi, doğruluk ve müzikaliteyi kendi segmentindeki cihazlara nazaran daha uygun rakamlarla erişebilir kılıyor. Seride Cairn, Tor, Talus, Ascent, Summit adlı beş yeni model ve Descent adlı bir subwoofer bulunuyor. 

 

Tüm müzik türlerinde başarılı sonuçlar veren modellerde, YG Acoustics'in ForgeCore tizleri ve BilletCore sürücüleri kullanılmış. Karmaşık simülasyonlar ve uzun süren kritik dinlemelerle iyileştirilen yenilikçi geçiş devresi yapıları, ayrıntılı hesaplama modellemesiyle hassasiyetle şekillendirilerek kalın ön bölmeye monte edilen sürücüleri, özel yöntemlerle tam toleranslara göre kavislendirilmiş 25 mm'lik yoğun reçine elyafından kapalı kabin gövdelerine sahip olan yeni modeller, kabin rezonansları ve yansımaları tamamen ortadan kaldırabiliyor.

 

Verimliliği en üst düzeye çıkarırken amplifikatörlerle mümkün olan en geniş uyumluluğu sağlayabilen Peaks serisi hoparlörlerinin sahnesinde ses, adeta holografik bir görüntü olarak karşımızda beliriyor.


www.lotusconcept.com

 

 

 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20