HABER

İş Sanat 'Parlayan Yıldızlar' Konser Serisi

04.05.2022


Paylaş:

İş Sanat’ın genç müzisyenlere sahne deneyimi kazandırmak ve sanat hayatına attıkları ilk adımlarında destek olmak amacıyla gerçekleştirdiği Parlayan Yıldızlar serisi devam ediyor. Pandemi nedeniyle ara verilen serinin yeni konserleri İş Kuleleri Salonu’nda ücretsiz gerçekleştirilecek.   
 
Parlayan Yıldızlar serisinin ilk konseri, 9 Mayıs Pazartesi Ecmel Nevâ Bildik (keman) ve Doğa Karahan’ın (keman) sahne alacağı konserler saat 20.30’da başlayacak.  
 
Konserin ilk bölümünde sahne alacak genç sanatçı Ecmel Nevâ Bildik konserde A.Corelli ve Mozart bestelerinin yanı sıra, F.Kreisler, G. Tartini, J. Massenet ve C. Saint-Saens’ın eserlerine yer verecek.   
 
Müzik hayatına dört yaşında keman eğitimiyle başlayan Bildik, sekiz yaşındayken İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile solist olarak sahne aldı. 2019 yılında 5. Adıyaman Klasik Müzik Festivali’nde “Gelecek Vaat Eden Genç Yetenekler” konserinde, 2021 yılında Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen Festival Akademi İstanbul Keman Akademisi Kapanış töreninde, aynı yıl Mersin Üniversitesi Orkestrası ile birlikte solist konserler verdi. Bildik, Svetlin Roussev, Cihat Aşkın, Dylan Blackmore ve Hakan Şensoy gibi şeflerin ustalık sınıflarına katıldı.   
 
Müzikal kariyerinde emin adımlarla ilerleyen genç sanatçı 2018 yılında Slovakya’da düzenlenen 22. International Talents for Europe Yaylı Çalgılar Yarışması'nda ikincilik ödülü, 2020 yılında Belçika’da Uluslararası 13. Arthur Grumiaux Keman Yarışması'nda ikincilik ödülü, yine aynı yıl Uluslararası Melos Müzik Yarışması’nda birincilik ödülünün sahibi oldu. Ecmel Nevâ Bildik, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Lily Tchumburidze ile eğitimini sürdürüyor.     
 
Parlayan Yıldızlar serisinin ilk konserinde sahne alacak bir diğer genç sanatçı Doğa Karahan, küçük yaşta piyanoyla müziğe adım attı. 2012 yılında Lily Tchumburidze’den Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda keman eğitimi aldı. Konservatuvar bünyesinde birçok solo ve orkestra konserinde yer aldı. Dora Schwarzberg, Alexander Kagan, Cihat Aşkın, Lyutsia İbragimmova, Bahar Kutay, Mikhail Gotsdiner, Rudens Turku, Louise Chisson gibi usta sanatçılardan eğitimler aldı. 
 
2015 yılında Antalya’da düzenlenen Uluslararası Harmony Festivali'nde de kendi yaş grubunda birincilik kazanan Karahan, 2016 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin düzenlediği 23 Nisan Konseri’nde solist olarak sahne aldı. 2017 yılından beri Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nda çalmaya devam eden Doğa Karahan, 2020 yılında I. Uluslararası Brüksel Müzik Yarışması’nda kendi kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. 2019 ve 2021 yıllarında da Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nda yer aldı.   
 
Doğa Karahan, İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlar konserinde Ludwig van Beethoven, Bedrich Smetana, Pablo de Sarasate, William Kroll gibi bestecilerin eserleri ile sahnede yer alacak. 
 
 
Konserlere katılmak için rezervasyon@issanat.com.tr e-posta adresinden veya 0212 316 1083 telefon numarasından rezervasyon yapılabilir. 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20