HABER

AKM'de Geleneksel Gençlik Konseri

13.05.2022


Paylaş:

İstanbul Devlet Opera ve Balesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu, Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nunda Gençlik Konseri'yle kutlamaya hazırlanıyor.  
 
Genç yetenekler, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde, zengin bir konser programı sunacaklar. Wolfgang Amadeus Mozart’ın Figaro’nun Düğünü, Don Giovanni, Così Fan Tutte; Gaetano Donizetti’nin Don Pasquale; Giuseppe Verdi’nin La Traviata; Charles Gounod’un Romeo ve Jülyet; Jacques Offenbach’ın Hoffmann'ın Masalları ve Giacomo Puccini’nin La Bohème operalarından aryalar programda seslendirilecek. Ayrıca Mozart’ın Korno ve Klarnet Konçertoları, Jules Massenet’in Méditation adlı eseri solo olarak programda yer alıyor.  
 
İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nı Pia Düzgit yönetiyor. Başkemancı ise Seda Subaşı Yalçın. Konserin solistleri; Enes Pektaş, Vedat Sezer, Ekin Tuna Tatar, Yasemin Ek, Doğa Yürümez, Berfin Ayna, Ecem Arıcasoy, Nazlıcan Karakaş, Nergis Boran, Samet Yon Boydağ, Eda Aslan, Ece Ata.  
 
19 Mayıs 2022 Perşembe, 20:00 
Atatürk Kültür Merkezi, Türk Telekom Opera Salonu   
 
Konser biletleri www.biletinial.com ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi gişelerinden alınabilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20