HABER

Muammer Sun Anısına

16.05.2022


Paylaş:

Genç yeteneklere her zaman değer veren, onların müzik yeteneklerinin gelişmesinde ve başarıyla ilerlemelerinde öncülük eden Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında bir konser verecek.  
 
Türkiye’nin üçüncü kuşak bestecilerinden, müzik eğitmeni Muammer Sun anısına ithafen düzenlenecek konserde; orkestra yardımcı şefi Eray İnal idaresindeki ÇDSO, bu özel akşamda Devlet Çoksesli Korosu ve Antalya Devlet Opera ve Balesi solistlerinden Işılay Meriç Karataş’a (soprano) eşlik edecek. 
 
Programda, solist sanatçı Işılay Meriç Karataş, Devlet Çoksesli Korosu eşliğinde Muammer Sun’un Kurtuluş ve Cumhuriyet Film Müzikleri adlı eserini ve 19 Mayıs coşkusunu yaşatacak marşları seslendirecek.   
 
20 Mayıs 2022 Cuma, 20.00
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu
 
 
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur. 17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 Ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan Orkestra, Çukurova Filarmoni Derneği'nin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyelerle sanatçı sayısı 70'e ulaşan Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, topluma klasik müzik sevgisi aşılamaktadır. Enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde, cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında klasik müzik konserleri veren orkestra uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20