HABER

İDSO ile 19 Mayıs Coşkusu

17.05.2022


Paylaş:

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası bu hafta Ankara Devlet Opera ve Balesi orkestra şefi Naci Özgüç idaresinde İstanbul AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda coşku dolu bir konser verecek. 
 
İDSO DenizBank Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Konseri’nde; 19 Mayıs coşkusuyla, genç solistlerin enerjisi bir araya gelecek. Konserde, eğitimine Berlin’de devam eden genç viyolonsel sanatçısı Yusuf Altıkanat ve uluslararası yarışmalarda önemli dereceler elde ederek Türkiye'yi başarıyla temsil eden keman sanatçısı Irmak Or sahne alacak. 
 
Konser programında; Avusturyalı besteci Fritz Kreisler’in Praeludium ve Allegro adlı eseri, İngiliz besteci ve orkestra şefi Edward Elgar’ın son büyük eseri olan Viyolonsel Konçertosu ile Fransız müzisyen ve opera bestecisi Eduard Lalo’nun İspanyol Senfonisi seslendirilecek.  
 
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Müdürü Nurgül Aktaş, “Ulu önderimizi anacağımız ve Gençlik ve Spor Bayramını kutlayacağımız bu anlamlı günde; müzikseverlere yine muhteşem bir akşam yaşatacağımıza inanıyoruz. Tüm müzikseverleri İstanbul AKM’ye bu coşkuyu yaşamaya bekliyoruz” dedi.  
 

20 Mayıs 2022 Cuma, 20.00
İstanbul AKM Türk Telekom Opera Salonu                       
 

İDSO konser biletleri www.biletinial.com’dan temin edilebilir.BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20