HABER

Fransa'dan Gelen Sihirli Flüt

19.05.2022


Paylaş:

Fransa’nın ünlü flüt virtüozu Philippe Bernold ile prestijli konser salonlarının ve festivallerin aranan isimlerinden biri olan ve başarılarıyla uluslararası çapta tanınan piyanist Denis Pascal, nefis bir programla 24 Mayıs 2022 akşamı Ankaralı klasik müzikseverlere resital vermeye hazırlanıyor. 
 
Flüt repertuvarının en sevilen eserlerinden seçilerek oluşturulan konser programı, Germen ve Fransız besteciler arasında son derece etkileyici bir dengede oluşturulmuş. İlk yarıda flüt repertuvarının en sık seslendirilen oda müziği setlerinden olan J.S. Bach’ın flüt sonatlarından altıncısı, Mozart’ın iki bölümlü olarak yazdığı keman sonatlarından on sekizinci sonatın flüt ve piyano uyarlaması, Schubert’in Kış Yolculuğu ile birlikte en popüler şarkı dizisi olan Değirmencinin Güzel Kızı'ından Trockne Blumen üzerine erken romantizmin ışıltısını yansıtan varyasyonları yer alıyor.   
 
Programın Fransız bestecilere ayrılan ikinci bölümünde ise solo flüt dağarının en harika örneklerinden Debussy’nin Syrinx eseriyle César Franck’ın yazıldığı günden bu yana oda müziği repertuvarının başyapıtlarından kabul edilen muhteşem La Majör sonatı seslendirilecek.      
 
Program
J.S. Bach, Flüt ve Piyano için Sonat, Mi majör BWV 1035 
W.A. Mozart, Keman ve Piyano Sonatı, Sol majör KV 301 / 293a (flüt ve piyano uyarlaması) 
F.Schubert, La Belle Meunière (Değirmencinin Güzel Kızı) üzerine introdüksiyon, tema ve varyasyonlar D 802   
Ara  
C.Debussy, Syrinx, L 129, solo flüt için 
C.Franck, La majör Keman ve Piyano Sonatı (flüt ve piyano uyarlaması)      
 

Detaylı bilgi: www.csoadaankara.ktb.gov.tr  
 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20