HABER

Tuluğ Tırpan & Emre Yavuz

21.05.2022


Paylaş:

3 Mart 2022 tarihinde Alman Baroque For You konseriyle başlayan X. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali, 31 Mayıs’ta Deniz Müzesi’nin muhteşem salonunda virtüoz iki piyanistin birbirinden güzel eserler yorumlayacağı konseriyle İstanbul’a veda ediyor.
 
Opus Amadeus Oda Müziği Festivali kapanış konseri çok kıvılcımlı, parlak, tamperamanlı, görkemli ve zengin bir programla gelecek seneye kadar son kez sanatseverlerle buluşuyor.

Piyano virtüozları; Tuluğ Tırpan ve sanat yaşamını Viyana’da sürdüren Emre Yavuz, Bach’ın nefes kesici uyarlamalarından Mozart’ın dört el piyano için yazdığı Si Bemol Majör Sonatı’na, Schubert’in görkemli, coşkulu, heyecan dozu yüksek marşlarından Ravel’in büyülü masallardan yarattığı Kaz Ana Süiti'ne birbirinden güzel eserleri Deniz Müzesi’nin nefes kesici mekânında sanatseverlerle buluşturuyor.

Tuluğ Tırpan ve Emre Yavuz programda ayrıca solo piyano için çok seçkin iki eser de yorumlayarak konserin dört el zenginliklerine solo zenginlikler katıyor.

Program

 J.S.Bach, Pasakalya & Füg, Do minör BWV 582 (uyarlama: M. Reger)
W.A.Mozart, Dört El Piyano Sonatı, Si bemol majör KV 358
T.Tırpan, Sema
M.Ravel, Ma Mère l’Oye - Kaz Ana
J.S.Bach - G. Kurtág, Dört El Piyano için Uyarlamalar
L.Boccherini, Fandango Re Majör Gitar Beşlisinden G 448 (uyarlama: Emre Yavuz)
F.Schubert, 3 Marches Militaires D 733Artisan Organizasyon tarafından düzenlenen ve sanat yönetmenliğini Mehmet Mestçi’nin yaptığı X. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali’nin detaylarını www.opusamadeus.com adresinden görebilir, biletlerinizi Biletix'ten temin edilebilirsiniz.

Tuluğ Tırpan & Emre Yavuz
31 Mayıs 2022, 20.30
Deniz Müzesi, Beşiktaş

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20