HABER

Fazıl Say'dan Portreler

09.06.2022


Paylaş:

ENKA Açıkhava Tiyatrosu, 5 Temmuz 2022 Salı akşamı dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın benzersiz bir performansına ev sahipliği yapacak. Sanatçı, piyano ve flüt için bestelediği son eserlerinden biri olan Portreler Op. 101‘i İstanbul’da ilk kez ENKA Sanat’ta seslendirecek.  

Saat 21.15’te başlayacak konserde Fazıl Say’a, flütü ile Bülent Evcil ve eser sunumlarıyla Yekta Kopan eşlik edecek. Gecede Say ayrıca, Beethoven’dan Ay Işığı Sonatı ve Schubert’den Do Minör Sonat’ı seslendirecek.    

Say’ın, müziğiyle portrelerini çizdiği isimler arasında, sanatın ve sanatçının daimi destekçisi, değerli iş insanı, ENKA’nın kurucularından Şarık Tara’nın yanı sıra Fikret Otyam, Ahmet Say, Nejat Eczacıbaşı, Yıldız Kenter, Yaşar Kemal, Türkan Saylan ve Tarık Akan da bulunuyor.  


Sanatın en güzel halleri bu yaz ENKA Sanat’ta  

1 Temmuz 2022 Cuma akşamı Türk rock müziğinin efsanevi gruplarından Bulutsuzluk Özlemi sevilen şarkılarını hayranlarıyla bir arada söylemek için ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak. 19 Temmuz Salı akşamı piyanoda, senfonik, caz, film müziği ve müzikal alanlarında eserler veren Tuluğ Tırpan, davulda eşsiz stiliyle Volkan Öktem, bas gitarda usta caz müzisyeni Eylem Pelit’in yer aldığı Pow Trio, Türkiye’de popüler müziğin en güçlü seslerinden Nükhet Duru ile bir araya gelecek. 22 Temmuz Cuma akşamı ise son dönemin güçlü rock sanatçıları arasında yer alan Fatma Turgut, muhteşem bir konser ile sevenlerinin karşısına çıkacak.  

Tiyatro Hemhal’in Latife Tekin’in romanından sahneye uyarladığı, Nezaket Erden’in tek kişilik sahnelediği bol ödüllü tiyatro oyunu Sevgili Arsız Ölüm- Dirmit 18 Temmuz Pazartesi akşamı, Semaver Kumpanya’nın beş sezondur kapalı gişe oynadığı Cimri ise 25 Temmuz Pazartesi akşamı ENKA Açıkhava Tiyatrosu’na konuk olacak. 27 Temmuz Çarşamba günü yaklaşık yarım asırdır sahnelerde binlerce gösteri sunan, illüzyon sanatının Türkiye'deki en ünlü ustalarından Sermet Erkin, interaktif bir illüzyon gösterisi için çocuklarla buluşurken, edebiyat ve tiyatro tarihinin en önemli metinleri arasında yer alan Kral Übü, Sarı Sandalye’nin prodüksiyonuyla 28 Temmuz Pazartesi akşamı Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak.  

Biletlere Biletix.com ve Biletix satış gişeleri ile ENKA Vakfı Ana Gişesinden ulaşılabilir.  

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20