HABER

Can Çakmur ve Tekfen Filarmoni Orkestrası

10.06.2022


Paylaş:

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği 35. Uluslararası İzmir Festivali, dün gece Efes Celsus Kütüphanesi’nde Tekfen Filarmoni Orkestrası ve piyanist Can Çakmur’u ağırladı. 
 
Tekfen Vakfı iş birliğiyle yapılan konserde daimi şefleri Aziz Shokhakimov yönetimindeki Orkestra, üstün performansıyla göz doldururken, 35. Uluslararası İzmir Festivali'nin unutulmayacak konserlerinden birine imza attı. Konseri çok sayıda yerli ve yabancı sanatsever izledi. Türkiye’nin sayılı özel sanat kurumlarından biri olan, temelleri 1992 yılında “Karadeniz Oda Orkestrası” olarak atılan Tekfen Filarmoni Orkestrası konserde Ferit Tüzün’ün Nasreddin Hoca adlı eseri ve Bernstein’ın West Side Story Senfonik Dansları'nı seslendirdi. 
 
Bu unutulmaz müzik ziyafetine çağımızın önde gelen genç piyanistlerinden Can Çakmur ise Çaykovski’nin 1 Numaralı Piyano Konçertosu ile katıldı. Orkestranın üstün performansı göz doldururken, Can Çakmur, mükemmel yorumuyla gönülleri bir kez daha fethetti. Çakmur, dinmeyen alkışlara Shubert-Liszt Erikönig ile teşekkür etti. Orkestranın coşkulu yorumu Celsus Kütüphanesi'ni tamamıyla dolduran dinleyicilerden tam not aldı. 
 
35. Uluslararası İzmir Festivali 15 Haziran 2022 Çarşamba günü Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Necdet Aydın Sahnesinde yapılacak olan Kamelyalı Kadın bale gösterisiyle devam edecek. 

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20