HABER

5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali

17.06.2022


Paylaş:

Sanat tarihi açısından dünyanın en önemli yapılarından birisi olan Efes Antik Tiyatrosu’ndaki 5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali 24 Haziran – 7 Temmuz 2022 tarihlerinde yapılacak. Festivalde Devlet Opera ve Balesi’nin seçkin eserleri sanatseverlerin beğenisine sunulacak. İzmir Devlet Opera ve Balesi Solistleri ve Orkestrası Gala Konser ile 24 Haziran Cuma günü festivalin açılışını yapacak.  
 
Librettosu Victor Hugo’nun romanından uyarlanan, müziklerini besteci Bujor Hoinic’in düzenlediği Notre Dame’ın Kamburu 28 Haziran Salı, Giuseppe Verdi’nin ölümsüz eseri La Traviata ise 2 Temmuz Cumartesi günlerinde izleyiciyle buluşacak.  
 
5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nde Madama Butterfly operasıyla Antalya Devlet Opera ve Balesi, Frida balesiyle Mersin Devlet Opera ve Balesi de yer alıyor. Her iki temsilde de İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Antalya ve Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçılarına eşlik edecek. Ressam Frida Kahlo’nun hayatından Arturo Marquez ve Jose Pablo Moncayo’nun müzikleri eşliğinde kesitler sunan Frida balesi 4 Temmuz Pazartesi günü sahnede olacak. Festivalin kapanışı ise 7 Temmuz Perşembe günü Giacomo Puccini’nin unutulmaz eseri Madama Butterfly operasıyla olacak.  
 
5. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nde yer alan etkinlikler Efes Antik Tiyatro’da saat 21.00’de başlayacak. 
 
Biletler internet gişesi www.biletinial.com’un yanı sıra Efes Antik Kenti, Kuşadası Kervansaray, İzmir DOB Elhamra Sahnesi ile Bornova Kültür ve Sanat Merkezi gişelerinden de temin edilebilir.


BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20