HABER

Zürih Balesi'nden Anna Karenina

29.06.2022


Paylaş:

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu PSM, İKSV’nin 50. yıl kutlamaları kapsamında, Palo Alto Networks sponsorluğunda, günümüzün önde gelen bale topluluklarından Zürih Balesi’nin Anna Karenina gösterisini İstanbullu sanatseverlerle buluşturdu. 27 ve 28 Haziran’da Zorlu PSM’de sahnelenen gösteri izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.   
 
Görkemli prodüksiyonları ve kusursuz performanslarıyla tanınan Zürih Balesi’nden Anna Karenina, İKSV ve Zorlu PSM iş birliğinde, dünyanın önde gelen siber güvenlik şirketi Palo Alto Networks’ün özel gösteri sponsorluğunda İstanbullu sanatseverle buluştu. TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yanı sıra havayolu partneri Türk Hava Yolları’nın desteğiyle ve Pro-Helvetia’nın iş birliğiyle 27-28 Haziran akşamlarında Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde sahnelenen gösteri uzun süre ayakta alkışlandı. İki gün üst üste tüm biletleri tükenen gösteriyi 4500’e yakın sanatsever izledi.  
 
Gösterişli kostümleri, çağdaş sahne tasarımı, çoğunlukla Neoklasik dansa dayalı, Christian Spuck imzalı koreografisi, Rahmaninov’dan Lutoslawski’ye uzanan müzikleri ve Zürih Balesi dansçılarının muhteşem performanslarıyla tam anlamıyla bir göz ziyafeti sunan Zürih Balesi, Anna Karenina ile uzun yıllar akıllardan çıkmayacak bir gösteriye imza attı.


Fotoğraf, Gregory Batardon

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20