HABER

Tarihi İzmir Agora'da Alp Dağlarının Sesi

01.07.2022


Paylaş:

35. Uluslararası İzmir Festivali'nde 30 Haziran 2022 Perşembe akşamı sıra dışı bir müzik deneyimi yaşandı. Tarihi İzmir Agora, Alp Dağlarının sesi Alphorn ve Bayan ikilisiyle tanıştı. 
 
İzmir İtalya Konsolosluğu iş birliğiyle yapılan konserde Carlo Torlontano (alphorn) ve Massimilliano Pitocco (bayan) ikilisi, Festival sahnesinde sıra dışı çalgılarının yeteneklerini sergiledi. Alp Dağları halkının uzak mesafeler arasında etkili bir haberleşme aracı olan Alphorn, Carlo Torotallo'nun elinde bir enstrümana dönüştü. Zaman zaman tek, zaman zaman çift Alphorn üfleyen Torontallo, çeşitli boylarda boruları dinleyicilerle tanıştırdı.  
 
Dışardan akordeona benzeyen ancak yapım tekniği ve ses derinliği farklı olan bayan, virtüoz Massimilliano Pitocco'nun elinde zengin ses derinliğiyle ilgi çekti. İkili, bir saat süren konserlerinde sevilen İtalyan bestecilerinin eserlerini ve kendileri için bestelenen özel müzikleri seslendirdi. 
 
35. Uluslararası İzmir Konseri, 6 Temmuz 2022 Çarşamba günü Tarihi İzmir Agora'da İzmir Goethe Enstitüsü iş birliğiyle yapılacak Ensemble Sjaella "One Charming Night" konseriyle devam edecek. 
 
Konserin biletleri Biletix ve AASSM gişesinden alınabilir.

BENZER HABERLER

    YORUMLAR


    Akçaağaç Sok. Görhan Apt. No: 1/1A Acıbadem Üsküdar / İSTANBUL | T: 0532 343 9328 | F: 0216 326 39 20